Konkursy/

2017-05-27

Biżuteria

Pierścionek z moissantem a z brylantem, czym się różnią?

Zaręczyny, urodziny, rocznica ślubu – nie sposób wymienić wszystkich okazji – to momenty, którym pragniemy nadać szczególną rangę. Z pewnością zostaną na zawsze zapamiętane, gdy ukochana osoba zostanie obdarowana unikatowym pierścionkiem.

Czym różni się moissanit od brylantu?

O ile brylant jest kamieniem szlachetnym, o tyle będący węglikiem krzemu moissanit należy zaliczyć do kamieni syntetycznych. Ich geneza jest związana z francuskim chemikiem (Henri Moissan), który odkrył je w 1898 roku.

Moissanit, chociaż charakteryzuje się niepowtarzalnym blaskiem i bardzo przypomina diament, stanowi tylko jego imitację. Cechuje się wytrzymałością, twardością oraz odpornością na zarysowania czy odpryski. W odróżnieniu na przykład od cyrkonii nigdy nie straci ani blasku, ani połysku.

Brylant natomiast to oszlifowany diament. Wartość złotego pierścionka z brylantem – oczywiście poza niekwestionowanymi walorami estetycznymi – zależy od próby złota oraz od przyznanych diamentowi kryteriów oceny (4C), biorących pod uwagę czystość, masę, szlif i barwę.

Zarówno pierścionek z mossanitem, jak i złoty pierścionek z brylantem może być wręczany z okazji różnych uroczystości.

 

 

Pierścionek z mossanitem oraz pierścionek z brylantem – z racji zastosowanych kamieni – różnią się przede wszystkim ceną, co nie oznacza, że pierścionek z moissanitem jest gorszej jakości. Przeciwnie. Mistrzowie sztuki jubilerskiej są w stanie wykonać prawdziwe cacka, które będą prezentowały się niemal jak pierścionki z brylantem.

Jest to możliwe dzięki właściwościom moissanitu, którego blask można porównać z migotliwością diamentów. Posiada poza tym finezyjne kształty, różnorodne rozmiary i przez dziesięciolecia, które upłynęły od jego wynalezienia, dał się poznać jako kamień o nieśmiertelnym blasku.

 

Najwspanialsza pamiątka?

Jeżeli pragniesz, aby Twój pierścionek na zawsze pozostawił w pamięci ukochanej osoby niezatarte wrażenie, sklep 79Diamenty wykona go dla Ciebie na zamówienie. Zastanawiasz się, czy warto? Jednym z najważniejszych czynników podjęcia takiej decyzji powinno być przekonanie, że wyrób będzie w stu procentach unikatowy, dedykowany wyłącznie Twoim oczekiwaniom. Co więcej kamień pierścionka będzie wyżej klasy, niż te oferowane w popularnych firmach jubilerskich.

 

 

W nawiązaniu do postawionego w tytule pytania warto podkreślić, że zarówno złoty pierścionek z brylantem, jak i pierścionek z moissanitem to doskonały wybór. Chociaż bardzo różnią się pod względem ceny, to każdy wariant ma swój niepowtarzalny urok, a ostateczna decyzja zależy wyłącznie od kupującego. Zarówno moissanit, jak i brylant pięknie się prezentuje, jest odporny na mechaniczne uszkodzenia i nigdy nie straci blasku. We wspomnieniach obdarowanej osoby na zawsze utrwali obraz szczęśliwie przeżytych chwil.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar