Konkursy/

2017-05-27

ROZRYWKA

Fantastyczny początek Cytadeli

W piątek w Modlinie otworzyły się bramy najfantastyczniejszego Festiwalu Cytadela. Na gości pierwszego dnia imprezy czekała moc atrakcji, a kolejne dni zapowiadają się jeszcze lepiej.

Świat Wikingów

Przyjazne postapo

Horyzont historii VR

Gry planszowe i RPG

 

 
Cosplayerzy w strojach najpopularniejszych postaci pop-kultury, gry wideo, wirtualna rzeczywistość „Horyzont Historii”, sesje gier RPG, LARP i karcianych, walki wikingów, rozgrywki planszówek, wystawy, dyskusje, seanse i koncerty, a na koniec dnia niewiarygodny pokaz tańca z ogniem – to tylko cześć bogatego programu imprezy, który mogli obejrzeć już pierwszego dnia przybyli do Modlina.
 
Jutro od godziny 10:00 ruszy między innymi Szkrabstrefa pełna animacji dla dzieci, zdalnie sterowanych robotów, gier i zabaw ruchowych oraz magiczna „Slavia” - pełna magii i wierzeń wioska rodem z czasów prasłowiańskich.
 
Zapowiada się piękna pogoda, będzie to więc doskonała okazja, aby odwiedzić miasteczko „oswojonego post-apo”, spróbować swoich sił w walce na miecze i w strzelaniu z łuku, spotkać bohaterów Gwiezdnych Wojen, zasiąść za kierownicą pojazdów Mad Maxa oraz posłuchać dobrej muzyki.
 
Równie wiele dzieje się w najdłuższym budynku w Europie, który znajduje się w modlińskiej twierdzy, gdzie odbywa się Festiwal Cytadela. Prócz strefy VR (wirtualnej rzeczywistości) z unikatowym „Horyzontem Historii”, stoisk z najlepsza literaturą i komiksami, klasycznych automatów do gier wideo, stołów z planszówkami, galerii prac plastycznych i zdjęć najlepszych artystów SF, każdy będzie tu mógł znaleźć dla siebie także niezwykłe przedmioty, magiczne ozdoby i piękne pamiątki.
 
Imponująco zapowiada się także dalszy program dyskusji, spotkań, pokazów, warsztatów i sesji, które z pewnością zaspokoją każdego miłośnika fantastyki.
 
Cytadela potrwa do niedzieli, a wygląda na to, że i tak dopiero się rozkręca na dobre, więc weekend zapowiada się naprawdę imponująco.
 
I każdy – zarówno rodzice z dziećmi, jak i fani fantastyki pod każdą postacią będą się tu naprawdę fantastycznie bawić.
 
 
Doskonała zabawa
 
 
Fantastyczna atmosfera
 
FESTIWAL FANTASTYKI CYTADELA
26-28 MAJA 2017 (piątek-niedziela)
NOWY DWÓR MAZOWIECKI – TWIERDZA MODLIN
ul. Józefa Bema 200c

Zapraszamy!
 
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar