2017-02-24

Paznokcie

Efekt syrenki na paznokciach – jak uzyskać?

 Noszą je Red Lipstick Monster i Dressed in Mint, jedne z najpopularniejszych vlogerek urodowych. Czy nadal są modne? Jak uzyskać taki efekt w domu?

Efektem syrenki nazwano powierzchnię paznokci pokrytą błyszczącą taflą przypominającą rybią łuskę. Uzyskuje się go za pomocą specjalnego, bardzo drobnego pyłku, który aplikuje się na dowolnie wybrany lakier.
 
 
Efekt syrenki krok po kroku
 
Niestety ten efekt jest możliwy do uzyskania tylko w manicure hybrydowym. Do jego wykonania potrzebujemy więc:
 
- lampy UV
- bazy
- lakieru w wybranym kolorze
- utwardzacza do manicure hybrydowego
- opalizującego pyłku, który kupimy np. tutaj: http://www.cocolita.pl/akcesoria-do-manicure/indigo-efekt-syrenki-roz
 
Krok 1.
 
Paznokcie przygotowujemy jak do tradycyjnego manicure - opiłowujemy, odsuwamy skórki i nakładamy bazę, którą następnie utwardzamy przez 2 minuty w lampie UV.
 
Krok 2.
 
Wykonujemy tradycyjny manicure hybrydowy - nakładamy 2 warstwy lakieru, każdy z nich utwardzamy przez 2 minuty w lampie UV.
 
Krok 3. 
 
Za pomocą miękkiego palca nakładamy, a następnie wtapiamy wybrany pyłek w płytkę paznokcia.Nadmiar usuwamy za pomocą pędzelka-miotełki.
 
Krok 4.
 
Aby nasz manicure był trwały, nakładamy warstwę utwardzacza na płytkę i kolejne 2 minuty suszymy pod lampą UV.
 
Tak przygotowany manicure wytrzyma aż do zmywania - jest on niezwykle efektowny i chętnie wybierany na wszelkiego rodzaju imprezy, nie da się jednak ukryć, że nie nadaje się do pracy biurowej. Zawsze jednak możemy zdecydować się na ozdobienie jednego paznokcia, resztę pozostawiając neutralną. Efekt syrenki najlepiej wygląda na długich paznokciach, spiłowanych w ostry szpic - modę tę zapoczątkowała w 2016 Rihanna, jednak dopiero rok później blogosfera oszalała na punkcie tego kształtu, który będzie hitem aż do końca tego roku.
 
Trendy w zdobieniach paznokci 2017
 
Ombre manicure – choć wydawało się, że wzór odejdzie w niepamięć, nadal wiele blogerek i vlogerek lansuje paznokcie ombre, czyli w tonowych przejściach kolorystycznych, czasem odcieni zbliżonych, czasem wręcz kontrastujących. Trend możemy wykorzystać zarówno na hybrydach, jak i zwykłymi lakierami do paznokci – jest dość prosty i bardzo efektowny.
 
Wzorki na paznokciach – moda przyjazna posiadaczkom krótkich pazurków, nie wymaga używania hybryd. Na paznokciach stosujemy różne geometryczne wzorki, najpopularniejsze to trójkąt, którego podstawą jest nasada paznokcia i prosta linia przedzielająca płytkę. Każde pole jest malowane oczywiście w kontrastowym kolorze.
 
Efekt sweterkowy – tzw. knitted nails jest hitem w sezonie zimowym. Możemy go zastosować tylko na hybdrydę, ponieważ wymaga warstwowego układania lakieru i utrwalania w lampie, niewykonalnego przy zwykłym lakierze do paznokci. Jeśli chcesz tak ozdobić paznokcie, musisz się spieszyć, trend zaniknie wraz z topniejącym śniegiem.

Kolczyki w płytce paznokcia – hit, który lansuje za Oceanem sama Kim Kardashian polega na przewierceniu płytki paznokcia i założeniu okrągłego kolczyka. To już było? Owszem, początek nowego millenium proponował to alternatywne zdobienie. Z pewnością wygląda to bardzo oryginalnie, nie da się jednak ukryć, że to najmniej praktyczne rozwiązanie ze wszystkich, wybierane raczej tylko na imprezy.
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar