Konkursy/

2017-01-13

FITNESS

Jak się ubrać na siłownię?

Wygląd jest tym, na co obecnie bardzo zwracamy uwagę. Zadbane ciało poprawia nasze samopoczucie, sprawia, że jesteśmy atrakcyjni i łatwiej osiągamy sukcesy. Dlatego też wiele kobiet decyduje się ostatnio na siłownię. Same chęci to jednak za mało. By czuć się dobrze ćwicząc, musimy zaopatrzyć się we właściwe ubrania. Koszulka na siłownię, odpowiednie buty, legginsy oraz bielizna muzą być wykonane ze specjalnego materiału, który odprowadza wilgoć o utrzymuje właściwą temperaturę ciała. Oto kilka podpowiedzi, w co ubrać się na siłownię. 

Komfort

Wybierając ubrania termoaktywne, powinniśmy przede wszystkim skupić się na wygodzie. Uwierające spodnie, czy za mała bluzka mogą zniechęcić do wykonywania ćwiczeń. Najbardziej odpowiednia koszulka na siłownię, powinna być przylegająca. Wówczas nie będzie ona krępowała ruchów, przesuwała się podczas aktywności fizycznej i co najważniejsze, będzie odprowadzała wilgoć. Gdy jednak wolisz szerokie ubrania i to w nich czujesz się najlepiej, nie warto kupować termoaktywnych ubrań. 

Bielizna

Poza koszulkami na siłownię warto również zabrać dopasowaną i jakościową bieliznę. Powinna ona posiadać funkcję odprowadzania wilgoci. To także wpłynie na komfort oraz wygodę. Kobiety najczęściej decydują się na sportowy i podtrzymujący biustonosz, który gwarantuje stabilizację podczas wykonywanych ćwiczeń na siłowni, czy też na dworze. 

Koszulka na siłownię

Gdy wybieramy bluzeczki na siłownię, powinniśmy głównie zwrócić uwagę nie na jej wygląd, a materiał oraz rozmiar. Koszulka na siłownie, podobnie jak bielizna mogą być wykonane z tkanin termoaktywnych odprowadzają wilgoć, a więc zapewniają ciepło oraz suchość. Długość rękawa jest raczej indywidualną sprawą. Kobiety najczęściej wybierają te na ramiączkach lub z krótkim rękawem. 

Legginsy

Do koszulki na siłownie należy dopasować także sportowe legginsy. Są one najbardziej odpowiednie na zajęcia fitness. Utrzymują się na miejscu, są wygodne i świetnie się prezentują. U kobiet cieszą się bardzo dużą popularnością. Rodzajów legginsów jest kilka. Dostępne są modele do kostek, a także 3\4 oraz do kolan. Ich wybór również zależy od naszych preferencji oraz pory roku. Ważny jest ich rozmiar. Za duże po rozciągnięciu mogą spadać. Natomiast za małe getry mogą nawet powodować bóle brzucha. 

Obuwie

Kolejnym, niezbędnym elementem każdego stroju na siłownie są buty. Sportowe obuwie także zależy od naszych potrzeb i preferencji. Powinny być odpowiednio dopasowane do kształtu stopy i do wykonywanych ćwiczeń. 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar