2017-01-03

Diety

Skuteczna dieta na 2017 rok składa się tylko z 5 kroków!

„Schudnę!” – to jedno z najczęściej podejmowanych postanowień noworocznych. Jak wytrwać i zrealizować swój cel, tak by w nowym roku cieszyć się nienaganną sylwetką? Zapomnijcie o drakońskich dietach. Sukces osiągniecie dzięki prostym zasadzie „5U”!


„Dieta cud” nie istnieje!
 
Wszyscy tak naprawdę wiemy, co zrobi, aby stracić zbędne kilogramy. Należy unikać słodyczy, wysokokalorycznych i tłustych potraw, pić dużo wody i nie zapominać o aktywności fizycznej. Dlaczego zatem odchudzanie jest dla wielu z nas wyzwaniem? Gubi nas wiara w „diety cud”.
 
„Nie ma czegoś takiego jak dieta cud. Najważniejsze są mądre podejście, konsekwencja i odpowiedni wybór produktów żywieniowych” – mówi Agnieszka Czuchryta, dietetyk z Centrum Medycznego MML.
 
Zasada „5U”
 
Urozmaicenie, umiarkowanie, uprawianie, unikanie i uregulowanie – to słowa, które powinny przyświecać stylowi życia wszystkich tych, którzy w 2017 roku chcą zgubić zbędne kilogramy.
 
Na czym polega zasada „5U” prof. Bergera? Posłuchajcie eksperta! 
 
 

 
1. U jak urozmaicona dieta – dodaj do swojej codziennej diety kolorowe warzywa i owoce, wybieraj różne rodzaje mięsa i ryb i w końcu zacznij robić zakupy w różnych miejscach. W zdrowej diecie nie ma miejsca na nudę!
2. U jak umiarkowanie – nie musisz zjadać z talerza wszystkiego! Jedz do pierwszego uczucia nasycenia.
3. U jak uprawianie – umiarkowany wysiłek fizyczny jest stałym elementem zdrowego stylu życia.
4. U jak unikanie – wiesz dobrze, że produkty słodkie, tłuste czy słone nie służą zdrowej diecie. Unikaj ich!
5. U jak uregulowanie – cztery posiłki dziennie, spożywane regularnie, pozwolą Ci uniknąć napadów głodu i zagwarantują dobre samopoczucie.
 
Bez efektu jo-jo
 
Pamiętajmy, że drakońskie diety mogą powodować szybką utratę wagi, ale ich efektem jest też tzw. jo-jo. Głodzenie się daje efekt, bo dostarczamy organizmowi mniej kalorii, ale jednocześnie mocno spowalnia metabolizm. Gdy wracamy do normalnego żywienia, organizm zaczyna odkładać energię w komórkach tłuszczowych i kilogramy wracają.
 
Wybierając metodę małych kroków i trwale zmieniając swoje nawyki żywieniowe, osiągniesz pożądany efekt smukłej sylwetki, którą utrzymasz przez kolejne lata.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar