2017-01-02

Diety

Nie lubię gotować, a chcę jeść zdrowo!

Poszukując pomocy przy komponowaniu odpowiedniej, zdrowej diety najczęściej napotykamy na skomplikowane jadłospisy. Przygotowywanie dietetycznego menu – pięciu wymagających posiłków dziennie – pochłania dużo czasu i energii. Wyszukane sposoby przygotowywania potraw – blendowanie, gotowanie na parze, pieczenie, smażenie bez tłuszczu wymagają dużo cierpliwości i umiejętności. Czy spędzanie wielu godzin w kuchni jest jedynym sposobem na zdrowe odżywianie?

Co z osobami, które nie lubią i nie chcą gotować? Odpowiedzi na te pytania przynosi firma Lightbox, oferująca catering dietetyczny, czyli tak zwaną dietę pudełkową. Na czym polega to rozwiązanie?
 
 
Dieta pudełkowa to posiłki, które komponowane są przez dietetyka i dostosowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Przy tworzeniu każdego menu, specjaliści z Lightbox uwzględniają nie tylko zapotrzebowanie kaloryczne, ale również aż osiemdziesiąt różnych mikro- i makroskładników odżywczych. Pięć pudełek zawierających zdrowe, różnorodne i smaczne dania, dostarczanych jest codziennie w wybrane przez nas miejsce. Nasze jedyne zadanie to zjedzenie każdego z posiłków o odpowiedniej porze. Jaki wybór oferuje nam dieta z dowozem od Lightbox?
 
Dieta Lightbox Optimum opiera się na modelu żywienia krajów śródziemnomorskich, który uznawany jest za jeden z najzdrowszych na świecie. Stosowanie jego założeń na co dzień pozwala między innymi chronić serce, minimalizować ryzyko miażdżycy, obniżać ciśnienie krwi, a także zmniejszać insulinooporność w stanach przedcukrzycowych. Dieta pudełkowa Lightbox Optimum zawiera duże ilości nieprzetworzonych, pełnoziarnistych zbóż, orzechów, nasion, roślin strączkowych, warzyw, owoców i ryb. W menu do minimum ogranicza się udział czerwonego mięsa, nabiału, niezdrowych tłuszczów i soli. Osoby, które nie lubią ryb i owoców morza, mogą skorzystać z wariantu No Fish diety tradycyjnej.
 
Dieta Lightbox Vege (laktoowowegetariańska) wyklucza z menu mięso (wraz ze wszystkimi jego przetworami) oraz ryby, dopuszcza zaś możliwość spożywania jaj oraz nabiału. Posiłki komponowane są w sposób minimalizujący ryzyko niedoborów i zawierają optymalne ilości dobrze przyswajalnego białka. Do korzyści zdrowotnych wynikających ze stosowania diety wegetariańskiej zalicza się minimalizowanie ryzyka chorób serca, nowotworów czy cukrzycy typu 2. Dieta z dowozem umożliwia dostęp do trudno dostępnych wegetariańskich produktów, takich jak seitan czy tofu.
 
Dieta Lightbox Gluten Free wyklucza z menu wszystkie białka zbóż. Przeznaczona jest dla osób ze stwierdzoną celiakią oraz osób nadwrażliwych na gluten. Dieta pudełkowa gwarantuje przestrzeganie zasad diety bezglutenowej, korzystając jedynie z bezpiecznych, certyfikowanych produktów. Lightbox proponuje wiele smacznych i zróżnicowanych zamienników tradycyjnych zbóż, przestrzegając jednocześnie odpowiedniego zbilansowania wszystkich składników odżywczych.
 
Dieta z dowozem to rewelacyjne rozwiązanie dla osób, które chcą odżywiać się zdrowo i uzyskać prawidłową wagę, nie rezygnując przy tym ze smacznego i zróżnicowanego jedzenia. Wybierając dietę pudełkową, warto zaufać sprawdzonej firmie, takiej jak Lightbox.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar