2016-12-23

Warto odwiedzić...

Gdzie warto pojechać zimą?

Po przygotowaniach do Świąt i sylwestrowej zabawie masz ochotę trochę odpocząć? Mamy dla ciebie listę 5 najlepszych miejsc, które warto odwiedzić zimą, żeby naładować baterie na resztę roku!

 

Zimowe podróże nie tylko miłe, ale i tanie!
 
Styczeń i luty to świetny czas na zaplanowanie wyjazdu na zimowe wakacje. Większość osób wciąż jeszcze odczuwa finansowe skutki świątecznego i sylwestrowego szaleństwa, a też niewiele osób myśli o ciepłych krajach poza sezonem. Dlatego to idealny moment na upolowanie tanich wakacji. Jeśli też jeszcze nie możesz sobie pozwolić na większe wydatki, z pomocą może przyjść np. szybka pożyczka przez internet. Nie obciąży ona zbytnio budżetu, bo zwykle ta pierwsza jest zupełnie za darmo – bez prowizji i opłat, a pozwoli ci rozłożyć wydatki w czasie. Jeśli wymarzona wycieczka kosztuje 1200 zł, to w styczniu wydasz tylko 600, zaś kolejne 600 zł – pożyczone – oddasz dopiero w lutym, z kolejnej wypłaty. Zimą warto jednak polować nie tylko na wyjazdy last minute, ale także na first minute – czyli zaplanować letni urlop z dużym wyprzedzeniem i za znacznie niższą cenę.
 
Zimowy wyjazd last minute – kierunek ciepłe kraje!
 
Jeśli męczy cię szara polska zima i niskie temperatury dają się we znaki, wybierz taki kraj, w którym masz gwarancję ciepła i słońca.

Rodzinnie – Egipt
 
Do najpopularniejszych i najtańszych z nich należy Egipt. To miejsce polecane szczególnie rodzinom z dziećmi, bo nie brak tu hoteli rodzinnych – z placami zabaw, zjeżdżalniami i całą infrastrukturą zbudowaną tak, by dzieci miały co robić, a rodzice mogli też odpocząć. Do tego zimą nie ma tu takich tłumów, jak w szczycie sezonu, więc można liczyć na trochę ciszy i spokoju.
 
Wyspiarsko – Teneryfa
 
Innym ciekawym kierunkiem na ciepłe zimowe wakacje jest Teneryfa, czyli królestwo Wysp Kanaryjskich. Zimą urlop na Teneryfie jest co najmniej o połowę tańszy niż latem, co czyni ją świetnym miejscem na wypad, podczas którego naładujemy baterie słońcem, widokiem błękitnego morza i pysznym hiszpańskim jedzeniem.
 
Egzotycznie – Kenia
 
Jeśli szukasz czegoś bardziej egzotycznego, na zimowy urlop nadaje się też Kenia. Wybrzeże Oceanu Indyjskiego cieszy się coraz większą popularnością wśród Polaków, przede wszystkim ze względu na urokliwe hotele, możliwość nurkowania na pięknej rafie koralowej, egzotyczne jedzenie i coś, czego nie ma nigdzie indziej – safari. Szczególnie polecane są dwudniowe wyprawy, podczas których mamy możliwość oglądania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Całość zaś nie jest wcale tak droga, jak mogłoby się wydawać, bo może kosztować nawet mniej niż 2500 zł.
 
Wyjazd na narty w lutym
 
Oczywiście zimą nie może zabraknąć też sportów zimowych! Tu mamy całe morze możliwości, ale przyjrzyjmy się najpopularniejszym kierunkom.

W kraju – Białka Tatrzańska
 
To miejsce bije rekordy popularności w ostatnich latach. Co prawda nie może poszczycić się zbyt wysokimi szczytami, ale za to kusi nowoczesną infrastrukturą, świetnym przygotowaniem tras i mnogością rozrywek. Dodatkowo, warto docenić to, że jest to obecnie jeden z największych regionów narciarskich w Polsce i stale się rozwija – niemal w każdym sezonie przybywa tras i wyciągów!
 
Narty i zwiedzanie – Słowenia
 
Jeśli chcesz nie tylko pojeździć na nartach, ale też zwiedzić kilka ładnych miejsc, to Słowenia jest idealnym kierunkiem dla ciebie. Ten niewielki kraj ma bardzie wiele do zaoferowania – ze stoków w Alpach Julijskich, do zabytków Lubljany, po malownicze wybrzeże Adriatyku – całą Słowenię można przejechać z jednego końca na drugi w zaledwie dwie godziny. Poza tym, kuszą ceny, które są porównywalne do polskich.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar