2016-10-07

Warto odwiedzić...

Narty w czeskim Harrachovie

Narty w czeskim Harrachovie - wyciągi narciarskie, stoki, infrastruktura dla narciarzy - wypożyczalnie, szkółki dla dużych i małych, co można robić oprócz szusowania po stokach


Harrachov to przepiękne miejsce w Czechach, w zachodniej części Karkonoszy, ulokowane na wysokości 686 metrów n.p.m. Turyści właśnie tutaj zjawiają się najczęściej, by zwiedzić te urokliwe okolice oraz przede wszystkim szusować bez końca. Jest tu aż 30 kilometrów tras, a infrastruktura narciarska lokuje się tu na wysokim poziomie. Liczne serwisy, wypożyczalnie i szkółki narciarskie zaś sprawiają, że zarówno nauka jak i zawodowe niemal zjeżdżanie ze stoków to prawdziwa przyjemność.
 

Czeskie klimaty, czyli co w Harrachovie potrafi zachwyci narciarzy
W Harrachovie zachwycają przede wszystkim doskonale przygotowane nartostrady i trasy biegowe, na których nigdy nie zabraknie śniegu. W przypadku, gdy pogoda nie dopisze będą one bowiem sztucznie zaśnieżane, tak by nie wpływało to na jakość korzystania. Większość osób najchętniej szusuje w okolicach Czarciej Góry. Ośrodek, który się tu znajduje ulokowany jest na wysokości 655-1022 metrów n.p.m.
 
Na zboczach góry zaś utworzone zostały trasy o różnym stopniu trudności, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Do dyspozycji narciarzy jest tutaj 1 wyciąg, a także 3 kolejki. Najdłuższą trasą zaś jest Modra - ma ona długość 2200 metrów, to trasa niebieska dla początkujących. W okolicy tej można także liczyć na wieczorne oświetlenie, co sprzyja szusowaniu po zachodzie słońca. Dobre warunki narciarskie w Harrachovie panują od grudnia aż do kwietnia.
 
Oprócz świetnej trasy dla początkujących czekają tu również wspaniale przygotowane zjazdy dla średnio zaawansowanych oraz dla zaawansowanych. Pierwsza grupa narciarzy będzie się świetnie bawić na najdłuższej trasie Czerwona I o długości 1640 metrów, której różnica wzniesień wynosi 300 metrów. Zaawansowanym zaś, zwłaszcza tym, którzy lubią adrenalinę i moc wrażeń, polecana jest czarna trasa - Cerna, której długość wynosi 1250 metrów.

A kiedy czas już ze stoku zejść i da nieco nartom odpocząć…
Harrachov zachwyca nie tylko infrastrukturą narciarską, lecz również tym, co ma do zaproponowania po dniu pełnym doznań na stoku. W miejscu tym bowiem znajduje się chociażby kompleks skoczni narciarskich na Certovej hore. Można tu również zobaczyć jedyną w swoim rodzaju kolejkę zębatą, która prowadzi do Tanvaldu przez cudowny pejzaż Gór Izerskich oraz szczyty Karkonoszy.
 
Harrachov urzeka także prywatną hutą szkła „Novosad & Syn” założoną w 1712 roku a także połączoną z nią restauracją, która posiada piwo własnej produkcji, warzone bezpośrednio na oczach przybyłych. Obok znajduje się także piwne Spa, które kusi wspaniałym wypoczynkiem. Będąc w tej części świata warto także zajrzeć do Muzeum Górnictwa.
 
Harrachov to wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników jazdy na nartach, bowiem zarówno początkujący jak i mistrzowie szusowania znajdą tu coś dla siebie. Wspaniałe widoki, świetna infrastruktura narciarska, mnóstwo atrakcji i bliskość tego miejsca sprawia, że na wyjazdy narciarskie do Harrachova decyduje się tak wiele osób. Nic dziwnego - Harrachov to prawdziwa czeska perełka, która potrafi zachwycić.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar