2016-10-05

Buty

Jak rozpoznać oryginalne Air Max? Jak nie dać się nabrać?

Legenda butów sportowych Nike Air Max nie wzięła się znikąd. Przede wszystkim są to niezwykle wygodne sportowe sneakersy, które zapewniają komfort. Do tego dochodzi nieprzeciętny design i doskonałe wykonanie. Wszystko to sprawia, że obuwie Air Max jest polecane przez specjalistów i miłośników butów. Niestety z popularność przyciągnęła także oszustów, chcących sprzedawać podrobione Air Maxy. Jak nie dać się nabrać i rozpoznać podróbki Nike Air Max?
 
 
Co to jest system Air Max?
 
Nazwa butów Air Max wzięła się od użytego w nich rozwiązania w postaci widocznej poduszki gazowej w podeszwie. Pierwowzór tej koncepcji wdrożony został w 1970 roku pod nazwą Air Sole. Zasada działania tej poduszki gazowej była taka sama, była ona jednak "ukryta" wewnątrz podeszwy. Zmieniło się to w 1987 roku, gdy firma Nike wyprodukowała pierwszą serię butów Nike Air Max 1. – Kolejne lata przynosiły oczywiście zmiany designu, to co jednak najważniejsze, czyli widoczny system Air Max w podeszwie pozostało bez zmian. Od tego czasu wszystkie buty z tej rodziny - czyli Air Max 1, Air Max 90, Air Max 95, Air Max Thea i Air Max iD posiadają charakterystyczne "okienko" w podeszwie. – mówi ekspert z serwisu oryginalnebuty.pl.
 
System Air Max posiada bardzo ważne uzasadnienie praktyczne. Poprawia on bowiem amortyzację stopy, dzięki czemu użytkownik mniej męczy się w trakcie chodzenia czy biegania, a jego stawy są mniej narażone na kontuzje.
 
Po czym poznać, że buty Air Max są oryginalne?
Poznanie oryginalnych butów Nike Air Max nie jest na niestety bardzo łatwe. Oczywiście nie mówimy tu o podróbkach z logiem "Nice" zamiast "Nike", te bowiem wyłapie się od razu. Co jednak z profesjonalnymi podróbkami? Oto kilka rad, dzięki którym na pewno unikniemy kupienia podróbek:
 
  • Kupując sneakersy tego typu na początku powinniśmy zwrócić uwagę na opakowanie - czy jest podpisane nazwą producenta i czy posiada informacje o samym produkcie.
  • Drugim krokiem będzie przyjrzenie się samym butom. Powinny one zawierać metkę producenta z dokładnymi informacjami o obuwiu. Rok produkcji czy unikalny 9 cyfrowy kod obuwia pozwolą nam sprawdzić, czy dany model Air Maxów powstawał w konkretnym czasie.
  • Dalej musimy popatrzeć jak i z jakich materiałów wykonany został dany but. Jeśli widzimy ślady klejów, nierównego wykończenia, ubytków gumy czy po prostu same tworzywa "czuć taniością", to z bardzo prawdopodobne, że nie są to oryginały.
 
Więcej szczegółowych informacji o tym, jak rozpoznać oryginalne Air Maxy znajduje się w tekście pt.: Jak rozpoznać podróbki Nike Air Max?
 
Gdzie kupić oryginalne Nike Air Max?
 
Odróżnienie prawdziwych od dobrze podrobionych Air Maxów jest niestety dość trudne. Dlatego też pamiętajcie, by już na etapie wyboru sprzedawcy skorzystać z usług zaufanych sklepów z butami sportowymi - takich jak. Po czym poznać dobry sklep internetowy? Przede wszystkim po tym, że nie ma problemu z odnalezieniem jego danych, transakcje przebiegają w sposób profesjonalny, a czas wysyłki jest dość krótki. Dlaczego jest to ważne? Daje to gwarancję, że nasze buty faktycznie istnieją, a nie będą ściągane z podejrzanej fabryki w Wietnamie.

 – Niestety musimy też zdać sobie sprawę, że wyróżnikiem oryginalnych Air Maxów jest też cena. Jeśli znajdujemy okazje za 150 złotych, to na pewno jest to oszustwo i nie warto nawet się nad takimi opcjami zastanawiać. – dodaje ekspert z oryginalnebuty.pl.
 
A czy jest sens wydawać więcej, gdy można kupić podobnie wyglądające podróbki? Cóż, oryginalne Air Maxy z charakterystyczną poduszką powietrzną to nie tylko styl, ale też pewność, że nasze nogi będą zdrowsze, a nam będzie wygodniej. Podróbki to z kolei gwarancja odcisków, pęcherzy i ogromne ryzyko kontuzji. Po co zatem ryzykować?

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar