2016-10-04

Warto odwiedzić...

Wczasy zagraniczne dla singli - najlepsze miejscówki na singlowy wypad

Tagi: podróże

Prognozy Głównego Urzędu Statystycznego zakładają, że do 2030 roku liczba singli w Polsce może wzrosnąć nawet do 7 milionów. Obecnie, określenie "singiel" kojarzy się z wolnością, szerokimi możliwościami i nieograniczonymi perspektywami.  Pejoratywne "stare panny" i "starzy kawalerowie" zniknęli w czeluściach prowincji, a świat zaczęły zdobywać single.  Dosłownie i w przenośni, gdyż od pewnego czasu biura podróży zaczęły uwzględniać indywidualnych urlopowiczów proponując wczasy zagraniczne dla singli.

Fot. alana.io

 

Jak wybrać wczasy zagraniczne dla singla?
 
W dotychczasowej ofercie biur podróży trudno było odnaleźć oferty wczasów dla singli. By wybrać wycieczkę trzeba był wyłuskać wyjazd spośród wielu opcji przeznaczonych dla osób podróżujących w parach bądź z całymi rodzinami. Zarezerwowanie pokoju jednoosobowego było związane z wysokimi opłatami (nawet 30% kosztu całych wczasów). Od pewnego czasu nastąpiła korzystna zmiana w tym zakresie - touroperatorzy dostrzegli potencjał w osobach podróżujących samotnie i coraz chętniej proponują wczasy dla singli. Warto zapoznać się z różnorodnym wachlarzem propozycji: http://www.swiatwypoczynku.pl/blog-turystyczny-podrozniczy-porady-ekspertow/3/ekspert-justynaharat/  i wybrać się na wakacje, które gwarantują wypoczynek i mnóstwo pozytywnych, niezapomnianych wrażeń.
 
Nareszcie w Budapeszcie
 
Dla wszystkich, którzy lubią aktywny wypoczynek ciekawą propozycją może być zwiedzanie jednej ze stolic Europy. Jak powszechnie wiadomo - podróże kształcą, a wyprawa do miasta stołecznego zapewnia możliwość poznania kultury, historii i kuchni, a także niektórych zwyczajów odwiedzanego kraju. Za jeden z pierwszych celów warto obrać Budapeszt. Stolica Węgier to jedno z najpiękniejszych miast Europy , zwane "Perłą Dunaju", a także "Paryżem Wschodu". Niezwykły urok tego miejsca wynika m.in. z malowniczego położenia, bogactwa zabytków, wspaniałych budowli i majestatycznych mostów. Dunaj dzieli miasto na pełną zabytków, rozłożoną na pagórkach stylową Budę oraz nizinny, szalony Peszt.
 
Budapeszt najpiękniejszy jest nocą, a szczególnie dobrym pomysłem jest wybranie się w wieczorny rejs statkiem po Dunaju. A później na szalony rajd po pesztańskich klubach. A w ciągu dnia? Można pospacerować Mostem Łańcuchowym Széchenyego, cieszyć się detalami architektonicznymi i promieniami słonecznymi na placu Adama Clarka, placu Defilad czy placu Świętej Trójcy. Wędrując wąskimi, brukowanymi uliczkami warto dotrzeć do placu Bramy Wiedeńskiej skąd rozpościera się malowniczy widok na Wzgórza Budańskie, odwiedzić zbudowany w połowie XIX wieku największy żydowski dom modlitwy w Europie - zbudowany w stylu mauretańskim i zachwycający bogactwem zdobień. Dla amatorów słodkości obowiązkowym punktem na podróżniczej mapie Budapesztu jest bez wątpienia działająca nieprzerwanie od 1827 roku cukiernia Ruszwurm. Do miejsc wartych odwiedzenia zalicza się również Góra Gellerta, gdzie wg legend na odprawianie sabatu spotykały się czarownice. A gdzie kupić pamiątki i miejscowe przysmaki? Największy ich wybór można odnaleźć na hali targowej Vásárcsarnok. By się w pełni zrelaksować należy odwiedzić wyspę Małgorzaty z zespołem krytych i otwartych basenów, alpinarium i obiektami rozrywkowymi. Kolejnym miejscem będącym obiektem częstych wycieczek turystów i budapeszteńczyków jest Park Miejski, gdzie zlokalizowane są: jeden z najstarszych i najpiękniejszych na świecie ogrodów zoologicznych, kąpielisko Szechenyego, legendarna restauracja Gundel czy Vajdahunyad - zamek o bajkowym charakterze, z licznymi wieżami, wieżyczkami i przepięknymi neogotyckimi zdobieniami. Budapeszt to idealna destynacja na wyjazdy dla singli, bo oferuje różnorodne formy spędzania czasu - począwszy od takich, które zaspokoją gusta spokojnych adeptów historii aż po miłośników szalonych nocnych zabaw aż do białego świtu.
 
Hiszpania na każda porę roku!
 
Jednym z kraju dających szerokie możliwości w zakresie różnorodnego wypoczynku i wyjazdów dla singli jest Hiszpania (np. Costa Blanca i jej 244 km białych plaż) i przynależące do niej Wyspy Kanaryjskie: Lanzarote, Gran Canaria, Teneryfa i Fuerteventura. Ten słoneczny śródziemnomorski kraj pełen bajkowych krajobrazów, przyjaznych mieszkańców i pysznego jedzenia to idealny podróżniczy cel dla wszystkich singli. Hiszpania łączy w sobie możliwości połączenia aktywnego wypoczynku z leniwymi godzinami spędzonymi na niebiańskich plażach. Wszystko zależy od preferencji - stacjonarnie czy objazdowo, zwiedzanie miast czy oddawanie się relaksowi na łonie natury. Wiele osób wybiera wycieczki objazdowe ze względu napięty harmonogram dnia takich wyjazdów, brak czasu na nudę i samotność, a równocześnie szansę na zintegrowanie się z resztą grupy. Taki rodzaj wczasów umożliwia spędzenie czasu z grupą, a kiedy przyjdzie na to ochota - odłączenie się i podróżowanie własnymi ścieżkami.
 
Dlaczego single lubią podróżować z innymi singlami? Niekoniecznie chodzi o spotkanie miłości życia. Bardziej o uniknięcie spędzenia czasu z rodzinami z małymi dziećmi i zakochanymi parami.
 
Zakochaj się we Włoszech
 
Objazdowe wycieczki dla singli po ojczyźnie Leonardo da Vinci to kolejna z wielu propozycji podróży po krajach basenu Morza Śródziemnego i każda z nich zasługuje na szczególną uwagę.
 
Wyprawę łączącą w sobie zwiedzanie takich miejsc jak: Wenecja, San Marino, Asyż, Rzym, Watykan, Florencja czy Piza, a w każdym z nich crème de la crème danego miejsca: Krzywa Wieża, antyczne Koloseum, Bazylika św. Piotra, rejs po Lagunie Weneckiej, podziwianie Placu św. Marka (który Napoleon Bonaparte nazwał “najpiękniejszym salonem świata”). Dla wielu gratką jest odwiedzenie San Marino - najstarszej republiki świata znajdującej się w obrębie państwa włoskiego. Ważnym punktem na mapie podróżniczej Włoch jest Wieczne Miasto - Rzym, a w nim: najsłynniejsza fontanna na świecie - Fontanna di Trevi, Koloseum, Schody Hiszpańskie czy Forum Romanum. Odwiedzając najmniejsze państwo w państwie - Watykan i jego muzea warto zwrócić uwagę na freski Michała Anioła (“Sąd Ostateczny” i “Stworzenie Świata”) w Kaplicy Sykstyńskiej. Znajdująca się nieopodal Bazylika Św. Piotra skupia w sobie wiele wspaniałych dzieł sztuki z okresu odrodzenia i baroku ( wśród nich “Pieta” Michała Anioła - “najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości”). Dopełnieniem idealnych wczasów dla singla jest pyszna włoska kuchnia. Tego w słonecznej Italii nie brakuje: począwszy od znakomitych przystawek idąc przez makarony, pizze, a na wyśmienitych deserach (wśród których królują lody, tiramisu i panna cotta).
 
Wczasy zagraniczne dla singli to coraz częściej wycieczki połączone z większą ilością atrakcji: animacji, zwiedzania, często bardziej egzotycznymi wyprawami trekkingowymi, yachtingiem czy safari. Biura podróży w swojej ofercie mają także wyjazdy dla aktywnych singli. Często touroperatorzy sprawdzają, czy na miejscu pobytu odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne bądź sportowe i proponują swoim uczestnikom wzięcie w nich udziału. Czego chcieć więcej od wakacji?
 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar