2016-09-27

MOTOKOBIETA

Kobieta na motoryzacyjnych zakupach

Kobiety uwielbiają zakupy, również te w salonach samochodowych. Kupno samochodu tak jak każde inne zakupy nie mogą zostać sfinalizowane bez przymiarki. Jazda próbna to dla każdej kobiety przymierzalnia, w czasie której można sprawdzić czy fotele są wystarczająco wygodne, kierownica dobrze leży w ręku, a tapicerka posiada odpowiednią fakturę oraz najważniejsze czy auto dobrze się prowadzi.

 

Idealne auto
Kobiety w czasie wyboru wymarzonego auta kierują się wieloma kryteriami. Większość kobiet rzadko może sobie pozwolić na komfort kupowania auta wyłącznie dla siebie. Zazwyczaj wybierają samochód z myślą o dzieciach, pracy i codziennych obowiązkach, w czasie których samochód ma pomagać a nie nastręczać dodatkowych problemów. Kobiety w większości przypadków poszukują aut nowych lub stosunkowo młodych, z niedużym przebiegiem i dobrze wyglądających wizualnie. Dodatkowo o niedużych rozmiarach, ułatwiających parkowanie parkowaniem oraz jazdę po zatłoczonych ulicach miast. Wyniki badań przeprowadzonych przez redakcję Autokult pokazują, że kobiety podczas zakupu samochodu kierują się wyglądem pojazdy (bardzo często kolorem), jego rozmiarem oraz wizualnie dobrym stanem technicznym. Na podstawie powyższych treści można pokusić się o stwierdzenie, że idealny samochód dla kobiety to zadbany samochód z segmentu A bądź B, nie starszy niż 5-letni, którym dobrze a przede wszystkim przyjemnie porusza się w ruchu miejskim.
 
Nie kupuj kota w worku
Obecnie większość konsumentów bez względu na płeć kupuje towary patrząc. Wybieramy ten samochód, którego stylistyka, linia nadwozia, wyposażenie po prostu nam się podoba. Jednak nie powinniśmy kierować się wyłącznie tym jak auto wygląda a jak ono działa. Stąd przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy umówić się na jazdę próbną. Bez względu na to czy nabywamy auto nowe, prosto z salonu czy też z rynku wtórnego, jazda testowa to najważniejszy etap, którego nie powinno się pominąć przed podjęciem ostatecznej decyzji kupna. Model, którym jesteśmy zainteresowani może dobrze wyglądać na pierwszy rzut oka, po bliższym poznaniu w czasie jazda może okazać się totalnym rozczarowaniem. W zasadzie jedyną możliwością rzetelnej oceny auta jest jazda testowa, w czasie której sami przekonamy się o adekwatności informacji o pojeździe. Panowie jak i panie finalizację transakcji nabycia nowego auta powinni uzależnić od wrażeń jakich dostarczy im jazda testowa.
 
Jak umówić się na jazdę próbną?
Kupując auto używane na jazdę próbną możemy umówić się bezpośrednio ze sprzedającym. W przypadku zakupu samochodu nowego istnieje kilka możliwości zaplanowania jazdy testowej. Pierwszą z nich jest oczywiście rozmowa telefoniczna z konsultantem wybranego salonu, kolejną opcją jest internet i kontakt poprzez maila bądź osobista wizyta w salonie. W dobie internetu nikogo nie zdziwi fakt, że najpopularniejszą opcją rezerwacji jazdy próbnej jest internetowa rezerwacja, dokonywana poprzez wypełnienie specjalnego formularza dostępnego na stronie wybranego dealera.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar