2016-09-25

TURYSTYKA

Ulubione miejsce wypoczynku Polaków

Choć przez kilka ostatnich lat największym zainteresowaniem cieszyły się kurorty w Egipcie, Tunezji czy Turcji, to ze względu na rosnące zagrożenie atakami terrorystycznymi część Polaków zdecydowała się na wypoczynek nad Bałtykiem. Większe zainteresowanie rodzimymi kurortami było związane również z dostępnością obiektów hotelowych oraz cenami.

 

Najpopularniejsze nadbałtyckie kurorty

Wybierając hotel nad Morzem Bałtyckim warto przede wszystkim się zastanowić nad preferowanym rodzajem wypoczynku. Turyści, którzy uwielbiają wielogodzinne kąpiele słoneczne na plaży, zdecydują się na pobyt w Juracie, okolicach Stegny, Karwi, a nawet Łeby i Kołobrzegu. Sam Kołobrzeg, podobnie jak inne miejscowości uzdrowiskowe, wybierany jest ze względu na możliwość połączenia wypoczynku oraz zadbania o własne zdrowie.

W tym przypadku istotne jest połączenie prozdrowotnych zabiegów i kuracji z ceremoniałem picia wody mineralnej oraz aktywnym wypoczynkiem. Najwięcej możliwości jeśli chodzi o aktywne spędzanie czasu nad polskim morzem dają kurorty położone na Helu i w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Od wielu lat Półwysep Helski jest traktowany jako letnia baza dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu. Na miejscu można również wypożyczać sprzęt, niezbędny do aktywności na spienionych bałtyckich falach. Nad polskim morzem znajdzie się również coś dla miłośników wielkiego świata show biznesu, który gromadzi się na festiwalu gwiazd w Międzyzdrojach.

Wakacje nad Morzem Bałtyckim mogą być udane o ile na etapie planowania wypoczynku pod uwagę będą brane różne oczekiwania rodziny. Nawet osoby, które lubią spędzać czas na plaży, muszą brać pod uwagę dodatkowe formy wypoczynku, gdyby pogoda się pogorszyła. Spacery w przypadku rodzin z dziećmi mogą nie wystarczać, dlatego warto szukać obiektów hotelowych z dodatkowym zapleczem relaksacyjnym.

Dostęp do masaży i zabiegów SPA na pewno przypadnie do gustu kobietom, z kolei panowie chętnie się wybiorą na basen czy poświęcą kilka godzin w czasie pobytu na trening w hotelowej siłowni. W wielu hotelach tworzone są specjalne miejsca, przeznaczone dla dzieci, które mogą grać w swoje ulubione gry pozostając pod profesjonalną opieką pracowników obiektu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar