Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2016-09-22

Moda ślubna

Biżuteria ślubna, która mówi wszystko

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna to dwa wzory biżuterii, które mają wyjątkowe znaczenie, pełniąc nie tyle funkcję ozdoby, co symbolu i elementu tradycji. Akcentowanie zaślubin biżuterią znane jest od tysiącleci, a chociaż same ozdoby zmieniły swoją formę, nadal pozostają nieodłącznym elementem zaręczyn i ślubu.

Kiedy mężczyzna decyduje się na poślubienie swojej wybranki zazwyczaj w pierwszej kolejności wybiera się do jubilera i kupuje pierścionek. Wybór biżuterii nie jest prosty, bowiem poza tym, że ma się ona podobać, to jeszcze powinna być bardzo osobista, budząca określone skojarzenia czy związana z sytuacjami, wydarzeniami, miejscem właściwym tylko dla przyszłych narzeczonych. Pierścionek zaręczynowy i obrączka mają bardzo długą historię zmierzającą do czasów współczesnych, kiedy coraz większą wagę przywiązuje się do niepowtarzalnej biżuterii.

Znaczenie pierścionka zaręczynowego

Historia zaręczynowych pierścionków jest długa, a pochodzi jeszcze z czasów starożytnych. Pierścionki te miały różne kształty, formy i sposoby ozdabiania, zawsze jednak oznaczały symboliczne wyrażenie zgody na ślub poprzez deklarację nieskończonej miłości. Dzisiejsze pierścionki zaręczynowe, chociaż nadal pełnią funkcję formalnego potwierdzenia przyjęcia oświadczyn, są również jakąś formą zaznaczenia przez mężczyznę praw do konkretnej kobiety. Zakładając jej na palec złoty pierścionek, partner mówi jednocześnie pozostałym zainteresowanym, że ta kobieta jest już zajęta. Panie odbierają w podobny sposób tego typu afirmację, a nosząc pierścionek odczuwają dumę z przynależności do konkretnego mężczyzny. Pokazując symbol, ogłaszają swoje zwycięstwo nad nim. W realnym świecie często widzi się sytuacje, gdy narzeczona pokazuje zaręczynowy pierścionek koleżankom i znajomym, chwaląc się nim z dumą jak swoistym trofeum. Jest to wynik odwiecznej walki płci prowadzącej do zdobycia przewagi nad partnerem, pokonania go w tej walce i zdobycia dominującej pozycji.

Pierścionki i obrączki o unikalnym znaczeniu

Współczesne pierścionki zaręczynowe i obrączki najczęściej wykonywane są ze złota, platyny, albo z połączenia tych dwóch metali. Najpopularniejszy jest oczywiście pierścionek z brylantem. Najmodniejsze bywają delikatne i proste wzory, bez skomplikowanych wykończeń, a jedynym elementem dekoracyjnym jest kamień. Zmienił się też charakter obrączek. Dawniej obrączka była tylko prostym okręgiem z żółtego złota, najczęściej o wyokrąglonych krawędziach. Dziś obrączki zostały zastąpione przez szerokie pierścienie, często zdobione skomplikowanym grawerunkiem, fragmentami matowane lub łączone z różnych kolorystycznie materiałów.

Marzenia o niepowtarzalności, wyjątkowym charakterze biżuterii ślubnej, noszącej w sobie cechy rozumiane wyłącznie przez młodych mogą też być dziś realizowane dzięki firmom jubilerskim takim, jak Inne Obrączki, oferującym wzory wykonywane na indywidualne zamówienie. Dwie obrączki, które po złożeniu tworzą spójną całość, charakterystyczny grawer, będący odciskiem linii papilarnych, specjalny napis lub odwzorowanie rytmu serca nadają ślubnej biżuterii wyjątkowo osobistego charakteru. Dzięki firmom jubilerskim wykonującym biżuterię na indywidualne zamówienie formalne potwierdzenie przysięgi małżeńskiej nabiera zupełnie nowego wymiaru.

Komentarze (1)

NekropolisQueen (2016-09-22 23:24:39)
Obr ączki
Oglądałam na ich stronie i faktycznie nazwa trafiona INNE OBRĄCZKI-bardzo oryginalne wzory, inne niż te które możemy spotkać w "sieciówkowych jubilerach".
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar