2016-09-17

Hobby

Oficjalna Kadra Polski No Mercy w dziesiątce najlepszych drużyn

Wczoraj zakończyły się Mistrzostwa Świata FAI w Chicago w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4. Team No Mercy zajął ósme miejsce, nie tylko ustanawiając nowy rekord Polski, ale przede wszystkim dumnie reprezentując nasz kraj wśród najlepszych drużyn na całym świecie!  

W poniedziałek, 12.09 br. rozpoczęły się najważniejsze zawody w skydivingu na świecie. Od tego czasu nasze zawodniczki mierzyły się z najlepszymi zespołami z USA, Francji, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech, Belgii, Niemiec, Australii i Kanady. Wczoraj team No Mercy zakończył skoki na ósmym miejscu, wyprzedzając Czechy, Rosję i Niemcy, ustanawiając tym samym nowy rekord Polski największej ilości punktów w jednej rudzie (19 pkt) oraz zdobywając najwyższą średnią ze wszystkich oddanych skoków (13,6 pkt).  
 
Zespołowa akrobacja spadochronowa FS4 to dyscyplina, która wymaga zaangażowania, niezwykłej precyzji, techniki, szybkości, refleksu, pamięci i ogromnego zaplecza doświadczeń. Podczas skoków z 3200 metrów zadaniem drużyny jest prawidłowe zbudowanie jak największej liczby kolejnych, zadanych figur w wyznaczonym czasie 35 sekund. Jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw, zawodniczki  trenowały skoki z nowego samolotu – Twin Ottera, z którego właśnie skakały podczas głównego konkursu.  
 
To już kolejny sukces zespołu. W sierpniu nasze zawodniczki stanęły na podium na Otwartych Mistrzostwach w Holandii i jak same mówią ostatnie wyniki to dopiero początek.  
 
W skład teamu No Mercy reprezentującego Polskę w zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 wchodzi pięć zawodniczek: Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk, Iwona Raczkiewicz i Olimpia Patej.  Ich determinacja oraz wielkie zaangażowanie zadecydowały o powstaniu teamu,  który jako pierwszy w historii polskiego spadochroniarstwa został powołany  do reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej.  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar