2016-09-13

Warto odwiedzić...

Wakacje w Maspalomas na Wyspach Kanaryjskich - atrakcje, plaże, dostępne rozrywki

Dzikie plaże, ciekawe zabytki, mnóstwo słońca, słodkie drinki z palemką, niesamowita atmosfera i mnóstwo możliwości na spędzenia wolnego czasu - to wszystko czeka na turystów w regionie Maspalomas. To zakątek, który stanowi niejako wizytówkę Gran Canarii, bowiem jest tutaj wszystko co zaliczyć można do skarbów tej części świata. Teraz poznamy ją trochę bliżej, po to by dać się oczarować i zainspirować do podróży, która na zawsze pozostanie głęboko w pamięci.

 

Wśród zapierającej dech w piersiach przyrody rozpościera się rajska przestrzeń…
 
Region Maspalomas to idealne miejsce dla osób ceniących sobie przede wszystkim piękno i możliwości. Uroki natury bowiem potrafią oczarować, a ilość rozrywek jest ogromna. Plaże pełne złocistego piasku, liczne sporty wodne, zabytki oraz ciekawe kurorty to tylko niektóre z interesujących propozycji, które czekają tutaj na turystów.
 
Warto udać się na dłuższą wycieczkę do Rezerwatu Przyrody Pilancones, by zwiedzić wąwozy, poczuć woń lasu czy poobserwować ptaki, a także po prostu poleniuchować na jednej z tutejszych plaż. Cuda natury można poznać bliżej również w rezerwacie Maspalomas, który chroni przełęcz La Charca, gaje palmowe oraz wydmy. Widoki są tu niezapomniane, a atmosfera magiczna.
 
Popularne kurorty regionu, a także interesujące miejsca, których nie sposób pominąć
 
Jednymi z najbardziej znanych kurortów w regionie Maspalomas są San Augostin, Puerto Rico oraz Puerto de Mogan. Pierwszy z nich zachwyca soczystą zielenią ogrodów, kolejny ulokowaniem, bowiem znajduje się on blisko dwóch wspaniałych plaż, a Puerto de Mogan wąskimi uliczkami oraz widokiem pustyni. W ostatnim kurorcie można podziwiać również piękne kamienne molo i odwiedzić przystań, w której cumują jachty.
 
Na turystów, prócz widoków i niezwykłej atmosfery każdego z tych zakątków czeka także niesamowite Mundo Aborgien - miejsce przedstawiające posągi Guanczów, które niejako opowiada historię danego regionu sprzed przybyciem do niego Europejczyków. Z atrakcji nie sposób również pominąć Sioux City. To zakątek wprost idealny dla osób kochających Dziki Zachód, niezależnie od wieku.
 
Region Maspalomas słynie także z niezwykle pięknych plaż pełnych złocistego piasku. Odpoczynek jest więc tu szczególnie przyjemny. Długie, zadbane i rozgrzane słońcem plaże sprawiają, że chce się tutaj zostać jak najdłużej. Ta część Gran Canarii to prawdziwa perełka wyspy, warto więc dać sobie czas, by się nią prawdziwie nacieszyć, nawet jeśli nie lubi się długiego plażowania.
 
Wakacje w Maspalomas to okazja, by się cudownie zregenerować, odetchnąć i naładować baterie. Jednocześnie region ten inspiruje, zachwyca oraz rozpieszcza pod względem ilości atrakcji, które czekają tutaj na turystów. Piękne kurorty, słońce, ciekawe zabytki, rezerwaty przyrody - to wszystko czeka tutaj tylko na odkrycie. Wczasy jeszcze nigdy nie były tak ekscytującym doznaniem, a w tej części Wysp Kanaryjskich czeka tak wiele niezapomnianych wrażeń... Wystarczy tylko pozwolić sobie zobaczyć więcej. I wybrać się na Maspalomas.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar