2016-08-22

Warto odwiedzić...

Kobiecy Nowy Jork, czyli wakacje w stylu Carrie Bradshaw

Jesteśmy pewne, że chociaż raz w życiu zdarzyło Ci się obejrzeć „Seks w wielkim mieście”. Czy nie pomyślałaś wtedy, że byłoby wspaniale spędzić kiedyś wakacje w Nowym Jorku, oddając się tym wszystkim czynnościom, co bohaterki serialu? My tak właśnie miałyśmy… Okazuje się, że takie marzenie daje się spełnić bez specjalnego wysiłku. Jak to możliwe?

 

Cała naprzód!
Uważane do niedawna za niebotycznie drogie loty do Nowego Jorku za sprawą coraz częstszych promocji linii lotniczych stają się osiągalne dla każdego. Jak ich szukać? Najlepiej będzie skorzystać z wyszukiwarki połączeń lotniczych takiej jak Fru.pl. Jeśli jesteś zdecydowana na spełnienie amerykańskiego snu i podróż za ocean, skorzystaj z opcji alarmu cenowego. W podanym na stronie formularzu wystarczy wpisać trasę, która Cię interesuje – a więc w tym przypadku loty Nowy Jork – Polska – oraz przybliżoną pożądaną datę wyjazdu (jeśli nie masz jej sprecyzowanej, polecamy zaznaczyć w formularzu wszystkie miesiące). Potem należy podać swój adres e-mail – kiedy tylko system wykryje promocję na interesujące Cię połączenie, natychmiast wygeneruje wiadomość mailową z informacją o tym. Fajnie, prawda? 

Nowojorskie „must see”
Manhattan. Jeśli Nowy Jork uznamy za tętniące serce świata, to Manhattan jest sercem Nowego Jorku. To jego najdroższa i najbardziej ekskluzywna dzielnica, gdzie mieszkają wielkie gwiazdy, ludzie biznesu i artyści. Znajduje się tu jeden z najwyższych wieżowców świata, Empire State Building. W centrum Manhattanu położony jest ruchliwy i gwarny plac Times Square, gdzie krzyżują się ulice Broadway i Siódma Aleja. Pamiętasz, w jakim piśmie zaczytuje się Carrie Bradshaw z „Seksu w wielkim mieście”? Chodzi oczywiście o Vogue, którego redakcja znajduje się właśnie na Times Square.
 
Central Park. To zielone płuca Nowego Jorku i jeden z najbardziej znanych parków miejskich na świecie. Carrie Bradshaw, jak może pamiętasz, mieszkała w dzielnicy Upper East Side. To ekskluzywna dzielnica granicząca z Central Parkiem. Nowojorczycy uprawiają tu jogging, spacerują z psami… Bez trudu można też – niczym w amerykańskim filmie – spotkać troskliwe nianie spędzające tu ze swoimi podopiecznymi wolny czas.
 
Piąta Aleja. Bohaterki „Seksu w wielkim mieście” z lubością oddają się szczególnie jednej czynności. Mowa oczywiście o zakupach – a z tymi w Nowym Jorku kojarzy się przede wszystkim właśnie Piąta Aleja. Znajdziesz tu wszystkie luksusowe domy mody: Prada, Versace, Tiffany, Gucci, Louis Vuitton… Przyszykuj się na ciężkie czasy dla Twojego portfela. Mając to na uwadze, tym bardziej warto zaoszczędzić, kupując bilety lotnicze Nowy Jork – Polska…
 
Nowy Jork to miasto naprawdę magiczne. Warto je poznać – w stylu Carrie Bradshaw! Udanego wyjazdu :)

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar