Wygraj
Wygraj
Wygraj
Wygraj

2016-08-20

MOTOKOBIETA

Slow Road, czyli podróże w duchu Slow Life

Z inicjatywy grupy pasjonatów slow drivingu powstało w Polsce przedsięwzięcie Slow Road, poświęcone tematyce podróżowania bocznymi drogami do miejsc wpisujących się w filozofię życia w stylu slow.  

 

Projekt Slow Road to rozszerzenie i kontynuacja zeszłorocznego projektu filmowego #pieknedrogi.pl, który miał na celu odkrycie i pokazanie dziesięciu najpiękniejszych polskich tras.
 
– Projekt #pieknedrogi.pl spotkał się z pozytywnym odbiorem oraz dużym zaangażowaniem internautów. Jego kontynuacją jest akcja Slow Road, która ma na celu wytyczenie niebanalnych i widokowych polskich tras, na których znajdują się wartościowe, ciekawe miejsca, realizujące w praktyce założenia slow life. Docelowo chcemy opracowa wyjątkowy przewodnik dla zwolenników takich podróży – mówi Magdalena Węglewska, dyrektor PR Mazda Motor Poland.
 
Punkty Slow
 
Punkty Slow to miejsca nieodkryte, mało znane i klimatyczne, które realizują w praktyce założenia slow life. Punkty zostaną podzielone wg trzech kategorii: 
 
1) Miejsca noclegowe – ważna będzie ich jakość, estetyka i architektura, ekologia, a także unikalny i oryginalny charakter.
2) Kulinaria (nie tylko lokale, ale także produkty regionalne) – istotne będą walory smakowe i zdrowotne oferowanych dań, ich przygotowanie, a także wartości wiążące podawane jedzenie z tradycją i historią.
3) Atrakcje i pomysły na spędzenie wolnego czasu w stylu slow – jest to pojemna kategoria, dlatego w tym wypadku najważniejsze będzie, by miejsca były przyjazne dla środowiska oraz związane z wartościami ważnymi dla regionu.
 
Turystyka weekendowa
 
Slow Road ma na celu promocję stylu życia polegającego na jak najczęstszym, całorocznym organizowaniu „ucieczek z miasta” i „wolnych weekendów” daleko od utartych szlaków. – Chcemy, by wszyscy zainteresowani wartościami związanymi z filozofią slow mieli łatwy dostęp do miejsc godnych polecenia. Zbierzemy materiał, sprawdzając, fotografując i filmując Punkty Slow, a następnie podzielimy się tym wszystkim z internautami tak, by zainteresowani wartościami slow mogli skorzystać z naszej mapy i zaplanować weekendowe wyjazdy czy dłuższe urlopy – z dala od tłumów i hałasu – tłumaczy Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny w Eskadrze.
 
 
 
Przyłącz się do Slow Road! 
 
Aktywne zwalczanie nerwowego pośpiechu, jazda dla czystej przyjemności, unikanie tłumów, zdrowe jedzenie, przyroda, architektura i „święty spokój” w dobrym wydaniu – tak w kilku słowach można określić założenia projektu Slow Road. – Mamy nadzieję, że Slow Road okaże się najlepszą polską inicjatywą wspierającą rozwój regionów i promującą wysoką jakość i kulturę w myśleniu o tzw. stylu życia – podsumowuje Magdalena Węglewska.
 
Inspiracje i aktualne informacje na temat projektu można także znaleźć na profilu Slow Road na Facebooku: https://www.facebook.com/ProjektSlowRoad/ 
 
Organizatorem projektu jest Mazda Polska
Patronem projektu jest Polska Organizacja Turystyczna
Partnerzy merytoryczni: Magazyn {slow}, KUKBUK
Patroni medialni: National Geographic Traveler, Slow Life Food & Garden
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar