2016-07-02

Dodatki

Idealne rajstopy na lato?

Czy lato to czas na rajstopy? Ten element garderoby poza tym, że chroni stopy przed otarciami, ukrywa wiele niedoskonałości skóry. Poza tym, często charakter naszej pracy i dress code firmy nakazują noszenie rajstop nawet latem. Jakie zatem rajstopy wybrać na tę porę roku? Gatta podpowiada, na jaki model warto się zdecydować, gdy chcemy wyglądać z klasą i kiedy przychodzi pora na obuwie z odkrytymi palcami. 

Gatta Estella i Eve

 

Mówi się, że w modzie wolno już wszystko. Istnieją jednak zasady, których łamać nie wypada… Na przykład pewne sytuacje czy uroczystości wymagają założenia rajstop nawet latem, są nimi np. rozmowa kwalifikacyjna czy eleganckie przyjęcie. Także w przypadku wykonywania pracy w korporacji, zazwyczaj obowiązuje dress code, który nakazuje ich noszenie. 
 
A co z butami z odkrytymi palcami – czy wypada do nich założyć rajstopy? Często ciężko nam z nich zrezygnować, ponieważ kryją niedoskonałości skóry i dodają nam w ten sposób pewności siebie. Rezygnacja z rajstop jest też kłopotliwa dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą opalać się na słońcu ani w solarium, a chcą, żeby ich nogi wyglądały na zadbane i na lekko opalone... Na pomoc przychodzą nowości marki Gatta, dzięki którym każda kobieta poczuje się nie tylko komfortowo, ale uniknie też modowej wpadki. 
 
Prawie niewidoczne na nogach
Dress code wielu firm jasno określa, że w kobiecych stylizacjach rajstopy są konieczne. Reguła ta obowiązuje m.in. pracowników korporacji, kancelarii prawnych, banków czy hoteli. To niezbędny element naszej garderoby także podczas spotkań biznesowych. Jeśli natomiast wykonujemy zawód, który pozwala nam na zupełną swobodę w wyborze stylizacji, do założenia rajstop latem może zobligować nas wyjątkowa sytuacja. Może to być rozmowa kwalifikacyjna czy elegancka kolacja. Dlatego w ofercie Gatty nie mogło zabraknąć bardzo cienkich, niemal niewidocznych dla oka, rajstop 6 i 8 DEN. Są to najcieńsze modele dostępne na rynku, które idealnie sprawdzą się nawet w upalne dni.
 
Takie rajstopy preferuje na lato także ambasadorki marki Gatta – Justyna Steczkowska: „Na lato wybieram te najcieńsze, najbardziej przypominjące skórę rajstopy – chcę, żeby z jednej strony były niewidoczne, a z drugiej aby świetnie kryły niedoskonałości skóry i ładnie wyglądały na nogach”. 
 
Do butów typu open toe lub peep toe
Najnowsza propozycja od Gatty to delikatne i bardzo cienkie (10 DEN) rajstopy bezpalcowe, występujące w kilku cielistych odcieniach. Rajstopa w części palcowej zamiast szwu zamykającego cholewkę posiada delikatne przeszycie tzw. „rygielek” między dużym palcem a pozostałymi palcami. Dzięki temu pozostaje na miejscu, nie przesuwa się wzdłuż stopy, a palce są odsłonięte. Taki model rajstop, idealnie sprawdza się do obuwia typu open toe lub peep toe. „Dzięki rajstopom SENZA DITA panie będą mogły czuć się pewniej i komfortowo w ulubionych letnich szpilkach z odkrytymi palcami, a jednocześnie unikną modowej wpadki modowej” – mówi Agnieszka Dembska, Product Manager Gatta.  

Jeśli chcesz ukryć drobne niedoskonałości skóry
Gatta to lider innowacji na rynku pończoszniczym, który już od kilku sezonów proponuje rajstopy funkcyjne. Przykładem takich rajstop – idealnych na lato – są rajstopy z efektem kremu BB, które kryją drobne niedoskonałości skóry (pajączki, zaczerwienienia) i nadają nogom naturalny, rozświetlony wygląd. Wykonane są z cienkiej przędzy poliamidowej z połyskiem BRITE, która tworzy na rajstopie strukturę załamującą światło. Tak uzyskana powierzchnia daje efekt nałożenia lekkiego fluidu, dzięki czemu drobne mankamenty skóry przestają być widoczne. Nogi zyskują naturalny koloryt, a charakterystyczny lekki połysk rajstop pięknie podkreśla ich kształt, rozświetlając i wyszczuplając je optycznie.
 
Modele rajstop doskonałych na lato (o grubości 6 i 8 DEN, rajstopy BB creme effect o grubości 15 DEN i modele rajstop Senza Dita), można znaleźć w salonach firmowych Gatta i na stronie: www.gatta.pl. Cena najcieńszych rajstop rozpoczynają się od 12,90 zł. 
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar