2016-06-26

Dodatki

Snapbacki, fullcapy, baseballówki Z boiska na salony

Wygląda na to, że czapki z daszkiem na dobre wkradły się na salony. 

Korzenie czapek, tzw. baseballówek sięgają lat 70-tych XX wieku, kiedy to sportowcy zaczęli nosić je dla ochrony przed słońcem podczas meczów. Szybko jednak rozpowszechniły się w modzie streetwear. Początkowo zarezerwowane dla fanów kultury hip-hop jako obowiązkowy akcent mody ulicznej, dziś noszone przez gwiazdy i blogerki modowe.
 
Oprócz dobrze znanych baseballówek, na rynku mamy nieograniczony asortyment snapbacków i fullcapów, a marki prześcigają się w grafikach i napisach umieszczanych na przodzie czapek. Snapbacki, podobnie jak t-shirty z napisami, coraz częściej stają się sposobem na wyrażenie pewnych ideałów. 
 
Jedną z przodowniczek w tym trendzie jest  z pewnością Rihanna.  Piosenkarka wykorzystuje baseballówki i snapbacki zarówno w sportowych jak i eleganckich stylizacjach. 
 
Czapka z daszkiem w połączeniu z jedwabną sukienką? A może z jeansami i szpilkami? Dlaczego nie! Łączenie sportowego, casualowego looku z kobiecymi częściami garderoby jest na czasie.
 
W każdej szafie powinien znaleźć się choć jedena czapka z daszkiem. Nie tylko doda charakteru stylizacji, ale także zapewni nam „schronienie” w słoneczny dzień.

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar