Konkursy/

2016-06-01

Diety

Dieta zgodna z własnym DNA - najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów

Według najnowszych badań, ok. 50% Polaków cierpi na nadwagę lub otyłość. Nadmierna waga to pierwszy krok do takich chorób jak nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy cukrzyca typu drugiego - otyłość często wymieniana jest także jako czynnik ryzyka rozwoju wielu różnych nowotworów. Aby pozbyć się zbędnych kilogramów, wymyślane są coraz to nowe diety odchudzające. Często są one jednak nieskuteczne, a mogą spowodować poważne problemy zdrowotne - nie ma bowiem uniwersalnej diety, która będzie odpowiednia dla wszystkich osób.


 
Dieta na podstawie genów
 
Skuteczną, pozwalającą na bezpieczną utratę wagi dietę można opracować dzięki badaniu genetycznemu Genodiet ® Completo. W badaniu tym analizowanych jest kilkanaście genów (badane są również oddziaływania pomiędzy nimi), odpowiadających m.in. za metabolizm składników odżywczych, zdolność organizmu do usuwania toksyn czy występowanie nadwrażliwości lub nietolerancji pokarmowych. Wiedza o własnych predyspozycjach jest bardzo istotna - badania wskazują, że dla niemal połowy Polaków ogólne żywieniowe wytyczne nie są odpowiednie. Zazwyczaj, w celu utraty nadprogramowych kilogramów, zaleca się ograniczenie spożywania tłuszczów - natomiast istnieją osoby, które z metabolizowaniem tych właśnie składników radzą sobie najlepiej i powinny one spożywać większe ich ilości.
 
Na badanie Genodiet ® Completo składają się trzy moduły - Slim, Sensor i Health. Moduł Slim polega na analizie genów APOE, FTO oraz PPAR γ - dzięki temu możliwe jest określenie zdolności organizmu do metabolizowania poszczególnych składników pokarmowych. Gen APOE koduje białko odgrywające ważną rolę w transportowaniu cholesterolu - w zależności od rodzaju białka, transport cholesterolu przebiega w inny sposób. Gen PPAR γ bierze udział w regulacji metabolizmu glukozy i tłuszczów - analiza tego genu pozwala na sprawdzenie, czy większe ryzyko nadmiernej wagi występuje przy dużym spożyciu węglowodanów, czy tłuszczów. Gen FTO jest natomiast nazywany “genem otyłości” - jego niekorzystny wariant związany jest z podwyższonym ryzykiem wysokiego wskaźnika masy ciała (BMI). Predyspozycje do otyłości można kontrolować dzięki odpowiedniej diecie - zgodnej z potrzebami własnego organizmu. Genodiet ® Completo oraz jadłospis opracowany na podstawie wyniku tego badania to doskonały sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i utrzymanie prawidłowej sylwetki przez bardzo długi czas.

Dieta DNA pozwala także na poprawę stanu zdrowia
 
Genodiet ® jest także świetnym narzędziem, pozwalającym na poprawę stanu zdrowia. W ramach modułu Health badany jest metabolizm m.in. witaminy D3, wapnia, kwasu foliowego czy homocysteiny - prawidłowe stężenie tych substancji w organizmie odgrywa ważną rolę w profilaktyce takich chorób jak osteoporoza, choroby układu krążenia czy cukrzyca typu drugiego. W przypadku osób już przewlekle chorujących, dieta zgodna z własnym DNA jest bardzo dużym wsparciem dla stosowanego leczenia. Moduł Health sprawdza również, jak nasz organizm radzi sobie z eliminacją toksyn - szacuje się, że w przypadku 80% Polaków procesy te są zaburzone. Procesy detoksykacyjne są niezmiernie ważne w profilaktyce np. chorób nowotworowych - jeżeli nie działają one prawidłowo, należy zapewnić organizmowi odpowiednią ilość antyoksydantów wraz z pożywieniem. W skład Genodiet ® Completo wchodzi także moduł Sensor, który pozwala na wykrycie genetycznych predyspozycji do nadwrażliwości (na kofeinę i sód) lub nietolerancji pokarmowych (na laktozę i gluten) - schorzenia te dotyczą wielu Polaków. Jeżeli występowanie danej nietolerancji lub nadwrażliwości zostanie potwierdzone, konieczne jest ograniczenie spożywania (lub całkowite wyeliminowanie z diety) szkodliwej substancji, tak aby w przyszłości nie wystąpiły poważne konsekwencje zdrowotne. 
 
Badanie Genodiet ® - sposób na piękną sylwetkę i dobre samopoczucie
 
Genodiet ® Completo to świetna metoda, dzięki której możliwe jest odżywianie zgodne z potrzebami własnego organizmu - to natomiast jest kluczem do poprawy wyglądu, samopoczucia, stanu zdrowia i jakości życia. Badanie to, podobnie jak wszystkie badania genetyczne, wykonywane jest tylko raz - DNA każdej osoby nie zmienia się w ciągu całego życia. Badanie Genodiet ® Completo można wykonać w każdym wieku, nawet u niemowląt - pozwoli to na wczesne ukształtowanie odpowiednich nawyków żywieniowych u dziecka, co z kolei zapewni mu dobry stan zdrowia już od najmłodszych lat.
 
Dodatkowe informacje o Genodiet ® Completo można znaleźć na https://zdrowegeny.pl/genodiet 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar