Konkursy/

2016-05-12

Torby

W pogoni za modą.

Moda w życiu kobiety odgrywa często bardzo ważną rolę. Ubiór może odzwierciedlać charakter, ukazywać status społeczny, a nawet dodawać pewności siebie. Moda wcale nie oznacza śledzenia światowych wybiegów mody, bo prezentowane tam stroje zazwyczaj nadają się na osobliwy bal przebierańców. Moda to podążanie za obowiązującymi w danym sezonie trendami. Moda to często podróż w czasie, powrót do trendów obowiązujących lata, czy dekady temu. Jak to jest, że krzyk mody lat 70-tych, czyli spodnie dzwony, powróciły do łask kilkanaście lat temu, następnie zostały wyparte przez rurki, stając się zupełnie niemodne i niegodne noszenia? Natomiast obecnie jakby znowu zyskują na wartości. Jak widać moda rządzi się własnymi prawami, często niezrozumiałymi i czasem może być trudno za nią nadążyć, jednak moda, mówiąc kolokwialnie, jest fajna i warto się nią pobawić.

Modnie niezależnie od wieku.
 
W obecnych czasach jest szczególnie widoczne, że za modą gonią coraz młodsze przedstawicielki płci pięknej. Od kilku lat samoświadomość odnośnie wyglądu, a głównie ubioru, wzrasta w niewyobrażalnym tempie. Z pewnością jest to kwestia czasów, w jakich żyjemy, czyli głównie ogromny wzrost konsumpcji, a także podniesienie się poziomu stopy życiowej wielu rodzin, czyli po prostu lepsza sytuacja materialna, niż powiedzmy 20-30 lat temu, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z dostępem do modnych rzeczy, szczególnie, że modnie wcale nie oznacza drogo. Dlatego też coraz młodsze kobiety, dziewczyny w wieku szkolnym zwracają uwagę na to, co noszą. Producenci odzieży i dodatków stają na głowie, aby sprostać modowym wymaganiom, zatem wybór powyższych może czasem przyprawić o zawrót głowy. Przykładem mogą być chociażby plecaki szkolne. Lata temu wybór był mocno ograniczony, na sklepowych półkach było kilka, czy kilkanaście dostępnych modeli. Obecnie nie dość, że tych modeli są już setki, to jeszcze mamy podział na plecaki szkolne dla Niej i Niego, przykład: https://www.brytyjka.pl/plecaki-szkolne-cat-19.html, aby nikt nie czuł się poszkodowany.
 
 
Ogromny wybór wszystkiego - to dobrze, czy źle?
 
Większy wybór to zawsze plus, bo dzięki niemu większy procent pań wybierze to, co w 100% trafi w jej gust, a także możliwości finansowe. Dziesiątki fasonów ubrań, dziesiątki modnych kolorów i odcieni, setki wzorów, buty, o jakich się nie śniło, dostępne TUTAJ torebki damskie w setkach modeli, można wybierać godzinami. Paradoksalnie ogromny wybór może też jednak okazać się minusem, szczególnie dla pań, które mają problemy z szybkim podejmowaniem decyzji, no bo wiadomo, jeśli przyszłoby im wybierać z dwóch sukienek, wybór padłby dość szybko, gorzej jeśli przed oczami wisi 20 pięknych i modnych sukienek, wtedy problem z decyzją może nabrać niebagatelnych rozmiarów :)

Moda tania jak barszcz.
 
Wracając do kwestii finansowych to faktycznie, modne rzeczy wcale nie muszą odbijać się na portfelach. Wręcz przeciwnie, wiele rzeczy, które są modne i markowe, mają swoje tańsze odpowiedniki. Jasne, najczęściej oznacza to nieco gorszą jakość materiału, czy też po prostu brak markowej metki, na której niektórym zależy, ale wizualnie produkt może się nieznacznie różnić od jego droższego odpowiednika. Za przykład weźmy torebki. Wiele kobiet chce mieć torebki ze skóry naturalnej, bo są niezawodne, eleganckie i mają klasę. Zazwyczaj są też drogie, jednak z powodzeniem mogą być zastąpione przez torebki z eko skóry, czyli ich tańsze odpowiedniki, które są równie eleganckie i z pewnością nie można odmówić im klasy. Czy też świetny model butów, który kosztuje fortunę, ze względu na markę, można zastąpić o wiele tańszym odpowiednikiem. Moda jest dla każdego, niezależnie od statusu materialnego. I to właśnie w modzie jest najlepsze.
 
 
Modnym można być w każdym wieku i niezależnie od zarobków. Modna przynosi radość i pewność siebie, więc z pewnością warto zacząć za nią podążać. Nie można jednak dać się zwariować, bo nie o to chodzi, aby być modnym na siłę i za wszelką cenę. Nie róbmy z mody celu i sensu swojego życia, ale uczyńmy z niej wspaniały dodatek do naszej codzienności.

Komentarze (6)

slena1986 (2016-08-10 20:56:57)
:)
Plecak ze zdjęcia bardzo mi się podoba. Szkoda, że za moich szkolnych lat nie było tak szerokiego wyboru plecaków...
sylvana (2016-08-05 14:59:07)
dobrze powiedziane
cała prawda
Lata 90te (2016-05-17 15:32:23)
Ewelina
Zauważyłam że jeżeli chodzi o plecaki to wraca moda z lat 90 , pamiętam takie plecaki jeszcze z czasów podstawówki, oczywiście nie mówię o jakości tylko o stylu, bardzo mi to przypomina młode lata i rzeczywiście widać powrót takich plecaków na ulicę, nie tylko do szkoły, fajnie ...
Lidka (2016-05-13 14:55:13)
Tanie
Z tą modą tanią jak barszcz, to nie do końca się zgadzam. Zazwyczaj jest tak, że moda kosztuje drogo, a płaci się za metkę. Przykre to, ale tak jest. Jeżeli za metką idzie jakość, to można na to przystać, ale jeżeli jakość jest słaba, to nie warto przepłacać.
Iwona (2016-05-13 13:04:18)
Plecak
Ale ten plecak fajny :) Do szkoły się na pewno nada.
Barbara (2016-05-13 11:18:52)
:-)
Zgadzam się, że moda jest dla każdego. I co ważne wbrew pozorom wcale nie wyraża się w markach. Dlatego nie trzeba wydawać fortuny by dobrze wyglądać. A co do torebek, to można wyszukać w internecie osoby, które szyją torby na zamówienie. Ceny nie są wygórowane, a modele naprawdę fajne.
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar