2016-04-27

Paznokcie

Odżywka w lakierze do paznokci

Pielęgnacja dłoni dziś nie ogranicza się wyłącznie do posmarowania skóry kremem. Kobiety chętnie sięgają po kolorowe lakiery do paznokci, bo twierdzą, że tylko w kolorze dobrze wyglądają i pasują do modnych stylizacji. Niestety zwykły i w dodatku marnej jakości lakier niszczy płytkę paznokcia. W związku z tym coraz więcej kobiet szuka sposobu na to, by je nieco odżywić i zarazem ochronić przed kolejnymi zniszczeniami. Ogromną pomocą w tej sytuacji może być lakier do paznokci z odżywką.

Na obecnym rynku można znaleźć bardzo różne rodzaje odżywek przeznaczonych do paznokci. Na liście znajdują się takie jak:

  • nawilżające,
  • wzmacniające,
  • wybielające,
  • odżywiające. 

Niektórym kobietom wydaje się, że dobry lakier do paznokci z odżywką kosztuje majątek. Dlatego decydują się na te z niższej półki, co niestety źle wpływa na wygląd i stan paznokci. Wystarczy dobrze rozejrzeć się w drogeriach, aby znaleźć lepszej jakości lakiery, które nie niszczą paznokci, a pozwalają zachować ich zdrowy stan. Zniszczone paznokcie warto odratować stosując odżywkę w lakierze. Tak naprawdę dobrą odżywkę można już kupić za trochę więcej niż 10 zł. Wybór takich produktów jest bardzo duży, wręcz porównywalny z wyborem innych kosmetyków. Tylko decyzja należy do każdej kobiety z osobna, gdyż każda ma nieco inny problem ze swoimi paznokciami i to też od niej zależy, ile pieniędzy przeznaczy na ten zakup.

 Którą odżywkę wybrać?

Jeżeli paznokcie są kruche i bardzo łatwo się łamią, warto wybrać odżywkę wzmacniającą. Wówczas ta już po kilku użyciach wzmocni paznokcie, dzięki czemu powrócą do pierwotnego stanu. Czasem kobieta potrzebuje jedynie ogólnego odżywienia paznokci. Wtedy dobrą odżywką będzie odżywiająca. Są jeszcze specjalne nawilżające, które doskonale radzą sobie z nawilżeniem płytki paznokcia. Paznokcie każdej kobiety są w innym stanie. Dlatego należy dokonać samodzielnego wyboru. Niektóre odżywki są faktycznie drogie. Ich ceny przekraczają nawet 100 zł. Jednak trzeba wiedzieć, że równie dobrą odżywką do paznokci może być ta za kilkanaście złotych. W związku z tym nie ma sensu przepłacać. 

Największy wybór w Internecie 

Wchodząc do drogerii stacjonarnej, zwykle są do wyboru dwie, góra trzy odżywki w lakierze do paznokci. W jednej drogerii można dostać odżywkę konkretnej firmy, w drugiej zaś innej. Bez sensu jest jednak chodzić od punktu do punktu w celu znalezienia poszukiwanej. Zdecydowanie lepiej rozejrzeć się w sieci np. na www.kosmetyki360.pl W drogeriach internetowych jest zdecydowanie większy wybór tego rodzaju produktów. Poza tym siedząc w jednym miejscu przy komputerze, można zajrzeć do kilku drogerii lub sklepów z kosmetykami. Zawsze w którymś z tych punktów znajdzie się ta odpowiednia, w dobrej cenie, z opcją szybkiej dostawy. Może właśnie w internecie warto rozejrzeć się za tym produktem. Przy okazji będzie można kupować też inne kosmetyki, nie tylko do paznokci. 

Pielęgnacja dłoni dziś w głównej mierze skupia się na paznokciach. Nie chodzi tu jednak tylko o malowanie ich na konkretny kolor, ale również o stosowanie specjalnych odżywek, które w zaskakująco szybkim tempie poprawią stan płytki paznokcia. Wybór takich odżywek jest bardzo duży. Wystarczy zajrzeć do odpowiednich sklepów. Nie trzeba jednak decydować się na te najdroższe, myśląc, że będą lepsze. Tania odżywka też może pomóc. Przecież jakość nie zależy od ceny. By chronić swoje paznokcie przed ich zniszczeniem, warto też sięgać po lepszej jakości lakiery kolorowe. Wówczas dłonie będą wyglądały jeszcze atrakcyjniej, a z paznokciami nigdy nie będzie problemu.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar