2015-01-05

Czy wiesz, że...

Ciąża bez alergii

W czasie ciąży łatwiej o podrażnienia. To szalejące w ciele przyszłej mamy hormony przyczyniają się do powstawania reakcji uczuleniowych. Jak sobie radzić? Co robić, aby do alergii nie dopuścić? Czy ucieczka przed alergią jest w ogóle możliwa?
 


 
 
Pod kontrolą  
Ciąża to nie jest dobry czas na eksperymenty. To czas, gdy liczy się rozsądek. W każdej dziedzinie. Zachowywanie środków ostrożności jest ważne nie tylko wtedy, gdy zmagasz się z alergią od lat, ale także i wtedy, gdy nigdy jej nie doświadczyłaś. Jak bowiem zgodnie przekonują eksperci, organizm przyszłej mamy jest trochę nieprzewidywalny. W czasie, gdy niektóre ciężarne od lat cierpią na alergię, właśnie w czasie oczekiwania na dziecko odczuwają prawdziwą ulgę, inne panie po raz pierwszy doświadczają, czym jest reakcja uczuleniowa, właśnie w czasie ciąży. I chociaż nie na wszystko masz wpływ, to naprawdę możesz zrobić wiele, aby nie doświadczyć trudów i dyskomfortu, jaki jest związany z występowaniem alergii. 
 
Co robić?
Co robić, by uniknąć alergii? Sięgać po bezpieczne i racjonalne rozwiązania. W praktyce oznacza to m.in. wykluczenie z menu tych produktów, które najbardziej uczulają. Mowa o cytrusach, czekoladzie, orzechach, miodzie i owocach morza. W czasie ciąży nie eksperymentuj z nowymi kosmetykami. Najrozsądniej byłoby korzystać z tych, które znasz lub tych, które są dedykowane przyszłym mamom. To daje gwarancję bezpiecznego stosowania i niemal całkowicie redukuje ryzyko wystąpienia przykrych, niepokojących objawów. Warto też sięgać po takie produkty, które są wykonywane z ekologicznych, hipoalergicznych tkanin (takich jak np. poduszka dla przyszłej mamy Bamboo marki Super Mami, którą w 100 % wykonano z włókien bambusowych). 
 
Poduszka bambusowa
Przyszłe mamy borykają się z wieloma dolegliwościami. Jak sobie z nimi radzić? Stosując racjonalne i bezpieczne rozwiązania. Jak bolą plecy, trzeba sięgnąć po specjalną poduszkę dla przyszłej mamy. Ale trzeba też pamiętać, że jak poduszka, to tylko Bamboo Super Mamy. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że Bamboo jest skutecznym antidotum na ból, że poprawia na komfort snu i wypoczynku przyszłej mamy, że dba o jej formę. Bambus, z którego wykonano poszewki na poduchy, gwarantuje natomiast przyjemność i bezpieczeństwo jej stosowania. Tkanina bambusowa wyróżnia się bowiem tym, że jest antyalergiczna i antybakteryjna. Dodatkowo jest bardzo miła, przyjemna w dotyku. Koi i łagodzi wszelkie podrażnienia skórne i- co najważniejsze- nie uczula. I to właśnie z tego materiału wykonano wysokiej klasy poduszki- kojce Super Mami. Kojce Bamboo to połączenie komfortu, estetyki i funkcjonalności. I to nie tylko za sprawą bogatej oferty poduszek (mowa tu zarówno o rodzajach kojców, jak i dostępnej kolorystyce czy wzorach), ale i o drobiazgach, które naprawdę wiele znaczą ( by wspomnieć m.in. o brązowej bizie wszytej dookoła poszewki, dzięki której poducha nie tylko pięknie wygląda, ale jest i bardzo trwała czy krytym zamku, który jest nie tylko niewidoczny, ale i nie ma kontaktu ze skórą).
 
Więcej informacji o poduszkach dla przyszłych mam Bamboo marki Super Mami rodzice znajdą na www.supermami.pl
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar