2015-01-02

Czy wiesz, że...

Poród siłami natury

Im więcej o nim wiemy, tym lepiej. Dobre przygotowanie do porodu daje nam siłę, bez której trudno byłoby się odnaleźć w tak ważnym i tak wymagającym momencie, jakim jest poród. 

 Jak się przygotować 
Publikacje w prasie i w internecie, kursy przedporodowe, szkoły rodzenia, poradniki- to właśnie one mają kobietom pomóc przygotować się na trudy porodu. Ale lata doświadczeń pokazują, że wiedza teoretyczna- choć potrzebna- nie ma takiej mocy jak ćwiczenia praktyczne. I to właśnie dlatego lekarze i położne zalecają przyszłym mamom korzystanie z takich rozwiązań jak baloniki przedporodowe Aniball. Aniball to urządzenie medyczne, które ma za zadanie przygotować ciało kobiety do porodu. Jak? Trenując mięśnie dna miednicy, stymulując mięśnie pochwy, ćwicząc naprzemienne napinanie i rozluźnianie krocza. Takie przygotowanie dróg rodnych sprawia, że w czasie porodu mama bez problemu jest w stanie wypchać noworodka. Bez nacinania krocza, właściwie bez ryzyka pęknięcia, bez żadnych problemów. I to nie tylko dlatego, że zna swoje ciało i mechanizmy jego działania, ale przede wszystkim dlatego, że wie, czego może się spodziewać. Taka świadomość daje poczucie kontroli nad sytuacją, pozwala zapanować nad emocjami i uwierzyć w siebie. A to bardzo ważne.
 
Ciało i umysł
To, jak wygląda poród, zależy i od personelu medycznego, i od rodzącej. I chociaż często kobiety nie zdają sobie z tego sprawy, to naprawdę mogą zrobić wiele, by narodziny dziecka były nie tylko ważnym i wyjątkowym, ale i pięknym doświadczeniem. Wszak im lepiej przyszła mama przygotuje się na trudy rodzenia dziecka, tym dla niej korzystniej. Trening fizyczny mający za zadanie wyćwiczenie mięśni dna miednicy, uświadomienie mechanizmów działania kobiecego ciała, pozwalający przygotować krocze do ostatniej fazy porodu, jest niezwykle ważny. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że ułatwia poród poprzez to, że skraca jego drugą fazę, znacznie ułatwia proces wypychania dziecka, pozwala uniknąć nacinania krocza, minimalizuje też ryzyko jego pęknięcia. Ale przygotowanie ciała, choć bardzo ważne, może nie wystarczyć. Psychika rodzącej jest bowiem tak samo ważna. Pozytywne nastawienie i świadomość tego, z czym będziemy musieli się zmierzyć, to połączenie doskonałe. 

 
Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.aniball.pl 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar