Konkursy/

2014-08-01

Moda ślubna

Ślubne pasmo na antenie TLC

W sierpniu na ekranach TLC królować będą panny młode! W nowym paśmie widzowie będą mieli okazję obejrzeć programy poświęcone tematyce ślubnej. Kamery „Pogotowia ślubnego Randy’ego”, „Salonu sukni ślubnych” czy „Włoskich wesel z przepychem” zabiorą nas do świata białych welonów i koronek, by pokazać jak wyglądają przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Premiera pasma „Ślubna gorączka” w sobotę, 2 sierpnia, o godz. 19:00 na TLC.

W programie „Pogotowie ślubne Randy’ego” widzowie spotkają się ze ślubnym guru Randym Fenoli, który przemierza Stany Zjednoczone z misją spełniania marzeń panien młodych. Korzystając z ciężarówki pełnej kreacji oferuje przyszłym żonom swoją fachową pomoc w wyborze perfekcyjnej sukni ślubnej. Dla Randy’ego nie ma rzeczy niemożliwych! Jest w stanie dobrać idealną kreację dla każdej, nawet najbardziej wymagającej i niezdecydowanej narzeczonej. Gdy nie jeździ po kraju, buszuje wśród dodatków i stylizuje panny młode, które odwiedzają słynny nowojorski salon sukni ślubnych - Kleinfeld Bridal.
Emisja programu „Ślubne pogotowie Randy’ego”: od 2 sierpnia, w soboty, o godz. 19:00.  

Natomiast o tym, jakie fasony królują w tym sezonie oraz do czego zdolne są kobiety by zachwycić swoją kreacją będzie można dowiedzieć się oglądając nowy sezon uwielbianego przez widzów „Salonu sukni ślubnych”. Przed konsultantami Kleinfeld Bridal pojawi się wielkie wyzwanie, gdy okaże się, że jedna z klientek planuje ślub na Hawajach i chce zachwycić gości plażową stylizacją. Zespół Randy’ego jest na szczęście przygotowany na każdą ewentualność!    
Emisja programu „Salon sukni ślubnych”: od 2 sierpnia, w soboty, o godz. 20:00.   
         
Po wyborze sukni pora na organizację weselnego przyjęcia! Ten kolejny etap ślubnej gorączki przybliży przebojowy program „Włoskie wesela z przepychem”. Jego bohaterem jest ekstrawagancki Don Antonio Polese – senior rodu i właściciel hotelu
La Sonrisa. Razem ze swoją rodziną zajmuje się organizacją wielkich i wystawnych wesel, które uwielbiają słynące z wybuchowego temperamentu włoskie pary. Torty sięgające sufitu, wystrzały z armat czy helikoptery na czerwonym dywanie to tylko niektóre z atrakcji, jakie ma dla nich w zanadrzu niezrównany Don Antonio.
Emisja programu „Włoskie wesela z przepychem”: od 2 sierpnia, w soboty.
o godz. 21:00.

O tym wielkim dniu każda kobieta marzy już od dzieciństwa. Podczas uroczystości uwaga wszystkich gości skupiona jest przede wszystkim na sukni panny młodej, później przychodzi pora na weselną zabawę i degustację uroczystego menu.
W paśmie „Ślubna gorączka” widzowie zobaczą, jak profesjonaliści dokładają wszelkich starań, by zrealizować nietypowe marzenia oraz wizje przyszłych małżonków. Suknia ślubna w całości pokryta kryształkami Svarowskiego, organizacji przyjęcia w stylu lat 30 bądź spersonalizowane weselne menu dla 300 gości – dla nich nie ma rzeczy niemożliwych! Emisja programów w ramach pasma „Ślubna gorączka” od 2 sierpnia, w każdą sobotę, o godz. 19:00 na TLC.PROJEKTANTKA GWIAZD VIOLA PIEKUT O MODZIE ŚLUBNEJ

W sierpniu na ekranach TLC królować będą panny młode! W nowym paśmie widzowie będą mieli okazję obejrzeć programy poświęcone tematyce ślubnej. Kamery „Pogotowia ślubnego Randy’ego”, „Salonu sukni ślubnych” czy „Włoskich wesel z przepychem” zabiorą nas do świata białych welonów i koronek, by pokazać jak wyglądają przygotowania do jednego z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego z nas. Premiera programów w ramach pasma „Ślubna gorączka” w sobotę, 2 sierpnia, o godz. 19:00 na TLC.

Specjalnie na tę okazję, Viola Piekut, jedna z najbardziej cenionych polskich projektantek mody odpowiedziała na kilka pytań.  Jej kreacje noszą największe gwiazdy - Edyta Górniak, Katarzyna Glinka, Agnieszka Popielewicz, Ania Guzik, Joasia Jab?łczyńska i wiele innych. Nie bez kozery mówi się o niej "polska Vera Wang" - suknie ślubne i wieczorowe to jej specjalność.

1. O czym powinnyśmy przede wszystkim pamiętać wybierając suknię ślubną?

Każdej pannie młodej zależy przede wszystkim na tym, żeby w swojej sukni czuć się pięknie. Panie, które trafiają do mojego warszawskiego Atelier, zwracają zawsze uwagę również na to, by suknia ślubna odzwierciedlała obowiązujące trendy w modzie. Jest to oczywiście bardzo ważne, jednak co nam po supermodnej sukni, jeśli nie dodaje nam ona uroku i nie podkreśli atutów? 
                               
 2. Jakie trendy i dodatki królują w tym sezonie?

W powszechnym mniemaniu suknia ślubna powinna być strojna i bogato zdobiona, tymczasem obecnie projektanci stawiają przede wszystkim na subtelny i delikatny krój, któremu towarzyszą detale w postaci koronek bądź zdobień.

3. Jaka jest polska panna młoda?


Polska panna młoda jest przede wszystkim wymagająca i zwracająca uwagę na detale. Mogę śmiało powiedzieć, że my Polki jesteśmy perfekcjonistkami. Mamy naprawdę wyrafinowany gust, przywiązujemy wagę do jakości tkanin, detali. Moje klientki bardzo posiadają już określoną wizję tego, jak powinna wyglądać ich suknia i proszą mnie o realizację ich marzenia. Zdarzają się jednak również takie panie, które po przymierzeniu kilku modeli i rozmowie
z projektantem potrafią zmienić zdanie i zdecydować się na zupełnie niespodziewany krój. Dla mnie, jako projektantki, proces wybierania i tworzenia sukni jest niezwykle emocjonującym doświadczeniem.

4. Czy istnieje suknia idealna? Jaki jest Pani ulubiony krój/fason, do którego chętnie Pani wraca?


Suknia idealna to taka, w której Panna Młoda czuje się jak przysłowiowy milion dolarów (śmiech) Powszechnie jednak wiadomo, że każda z nas ma inny gust, przez co  wskazanie takiej modelowej sukni mijałoby się z celem. Moim zdaniem ślubna kreacja powinna być uszyta na miarę, dobrana do figury i odzwierciedlać charakter i styl przyszłej Panny Młodej. Takie też suknie staram się tworzyć w swoim Atelier. Jako projektantka sukien ślubnych oraz wieczorowych hołduje klasycznym kanonom piękna - podkreślam talię, eksponuję dekolt i jeśli tylko to możliwe - odsłaniam odrobinę nogi. Następnie dobieram wyrafinowane tkaniny, którym towarzyszą detale.
 

5. Jakich sukienek oczekują celebrytki? Czy mogłaby się Pani podzielić z nami najdziwniejszymi, najbardziej wymagającymi prośbami swoich klientek?


Prośby, które otrzymuję od klientek musza pozostać moją słodką tajemnicą (śmiech). Specjalizuje się przede wszystkim w kreacjach ślubnych i wieczorowych, a te rządza się swoimi prawami. Jestem wierna elegancji i klasyce, uwielbiam ubierać gwiazdy, które mają wystąpić na czerwonym dywanie. Kobieta w pięknej sukni, w blasku fleszy po prostu promienieje i jest to widok, który zawsze chwyta mnie za serce.
 

Fot. Materiały prasowe/Viola Piekut

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar