Diky

2014-05-03

WARTO WIEDZIEĆ

Rekreacja nad Wisłą

Święto Wisły po raz siódmy połączy warszawiaków nad rzeką. Odpoczynek, sport, zabawy, gry, taniec, koncerty – wszelkie formy aktywności sportowo - rekreacyjnych wokół, na i nad Wisłą to propozycja na spędzenie soboty 24 maja. Już po raz siódmy mieszkańcy Warszawy będą obchodzić Święto Wisły. Od godz. 12.00 do 22.00, na odcinku rzeki między mostami Łazienkowskim i Gdańskim organizatorzy zapewnią wiele atrakcji. Wśród nich m.in. przejażdżki po Wiśle, zawody, koncerty, wystawy, pokazy sportowe, pokazy sprzętu wodnego, pokazy ratownictwa, konkursy dla dzieci i dorosłych oraz strefy aktywnego wypoczynku.


 


 
Wszystkie gry, zabawy, rejsy po Wiśle oraz większość sprzętów podczas Święta Wisły będzie dostępnych bezpłatnie.

Święto Wisły jest cykliczną imprezą plenerową, organizowaną przez Miasto Stołeczne Warszawa, której tematem przewodnim jest królowa polskich rzek Wisła. Jest wydarzeniem wchodzącym w skład Projektu: „Warszawski Węzeł Wodno-Rowerowy „Pedałuj i płyń” (bike & sail) - etap I” , który jest dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka obejmującego budowę infrastruktury rowerowej i żeglugowej nad Wisłą.

Organizatorzy po raz kolejny udowadniają, że sama rzeka jak i jej nabrzeża to doskonałe miejsca do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Hasłem „Pedałuj i Płyń” zachęcają do spędzania czasu w plenerze i tworzą przestrzeń dla amatorskiego uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku. Celem projektu jest także integracja różnych środowisk: wodniaków, cyklistów biegaczy, chodziarzy, wędkarzy, siatkarzy, piłkarzy oraz po prostu warszawiaków. Ważnym elementem imprezy jest również wątek historyczno-edukacyjny, który przybliży publiczności dzieje Wisły i jej znaczenie w transporcie i gospodarce rzecznej.

Wydarzenia zlokalizowane będą na Płycie Desantu, Plaży Saska Kępa, Plaży Poniatówce, Wyspie Poniatówce, Plaży La Playa, Plaży Żoliborz w klubie BarKa oraz klubie Pomost 511. We wszystkich tym miejscach czekać będą na uczestników rozmaite atrakcje a komunikację pomiędzy punktami zapewnią jednostki pływające - tramwaj rzeczny, promy ZTM, statek pasażerski Stalmach, łódki tradycyjne i wiele innych. Tym uczestnikom, którzy wolą transport lądowy, organizatorzy polecają korzystanie z wypożyczalni rowerów Veturilo .

Wieczorem na Płycie Desantu odbędą się koncerty Dziadów Kazimierskich, November Project oraz Brothers of Chillout. Po ich zakończeniu w klubie Pomost 511 odbędzie się afterparty.

Plaża Saska Kępa będzie miejscem rekonstrukcji Bindugi – tradycyjnego siedliska flisackiego na której będzie można spróbować łużyckich specjałów: sytochy i barszczu chrzanowego. Nie zabraknie też ludowych przyśpiewek Łużycanek.

Plaża Poniatówka
będzie miejscem sportu i aktywnego odpoczynku. W programie między innymi fitness, aerobic, body komat, yoga, frisbee i piłka plażowa. Nie zabraknie również kącika z poradami jak się odżywiać aby być zdrowym i aktywnym. Tam również znajdzie się Akademia Rowerowa Cezarego Zamany i realizowane przez nią wyścigi, konkursy i doradztwo rowerowe.

W tym wyjątkowym dniu będzie można też dotrzeć wodą na Wyspę Poniatówkę, gdzie będzie można zrelaksować się na leżakach. Poczęstujemy uczestników bezpłatny napojem i specjałami z kuchni rakietowej.

Na plaży La Playa odbędą się zabawy dla dzieci, siatkówka plażowa, bule, badminton, salsa i samba. Stąd ruszą też rejsy łodziami.

Plaża Żoliborz
przygotowała animacje i pokazy dla dzieci, warsztaty kulinarne a także warsztaty bębniarskie oraz koncert Słoma Bębny.

Szczegółowy program będzie wkrótce dostępny na stronie www.swietowisly.pl .

 


 

Komentarze (2)

sylvana (2014-05-12 09:27:14)
Fajny pomysł....
skorzystam :))) 
marta (2014-05-04 20:21:32)
buty
Co myslicie o tych butach http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-66198-Polbuty-GINO-ROSSI-DCF632-E39-0600-3100-0.html ? Kupowac na wiosne?
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar