Diky

2014-04-27

WARTO WIEDZIEĆ

Cropp Tattoo Konwent – najbardziej kolorowa impreza roku

120 wystawców z Polski i zagranicy, konkursy na najlepsze tatuaże, a do tego koncerty takich gwiazd jak Booz & Glory czy Deafness By Noise oraz niesamowite pokazy artystyczne. W Browarze Mieszczańskim rozpoczął się dwudniowy festiwal poświęcony sztuce tatuażu!

 

 


Cropp Tattoo Konwent to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, podczas którego mamy okazję – często po raz pierwszy – poznać sztukę tatuażu w jej najróżniejszych odsłonach. A inspiracji będzie wiele. W tym roku specjalnie na konwencję we Wrocławiu przybędzie między innymi Florian Karg – pochodzący z Niemiec mistrz stylu realistycznego. Wydarzenie gościć będzie również nagradzanego na wielu prestiżowych festiwalach, laureata głównej nagrody na ostatniej konwencji w Mediolanie, Słowaka Samuela Potucka oraz pochodzącego z Portugalii Bulleta BG.

Jak zapowiadają organizatorzy Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu nie zabraknie także reprezentantów naszej rodzimej sceny tatuażu. Odwiedzający będą mogli zobaczyć warsztat specjalizujących się w stylu oldschool Marcina Domańskiego i Leszka Mistarza czy wybijających się na szczyty popularności Łukasza Sokołowskiego i Andrzeja „Niuńka” Misztala.

Momentem wytchnienia od targów, dziesiątków kolorowych tatuaży i dźwięków pracujących maszynek, będzie część koncertowa Cropp Tattoo Konwentu, gdzie królować będą przede wszystkim ciężkie brzmienia. Obowiązkowym punktem programu będzie występ streetpunkowej grupy Booz & Glory z Londynu. Gratką dla fanów czystego hardcore punka z lat 80-tych będzie z kolei występ grupy Castet. Hardcore punkowych emocji dostarczą też Deafness By Noise – weterani tego gatunku z Chorwacji. Oprócz nich w Browarze Mieszczańskim usłyszymy punk’rockowy Warsaw Dolls, energetyczny projekt Laura Palmer oraz legendę muzyki punkowej, zespół Zwłoki.

Mocnym punktem tegorocznego Cropp Tattoo Konwentu będzie z pewnością scena pokazowa, na której widzowie będą mogli podziwiać elektryzujący występ znanej modelki i performerki Lucky Hell z Finlandii. Jej podszyte nutką erotyzmu show łączące w sobie zmysłowy taniec z połykaniem mieczy i ognia z pewnością podniesie widzom pozom adrenaliny. Kontrastem do występu Finlandki będzie pokaz DollHouse – autorski projekt Diany Błażków i Aniki Stanclik. Po scenie przejdą bowiem piękne, wytatuowane modelki, które wcielą się w rolę porcelanowych lalek. Ich alabastrowa cera, oryginalne stroje projektu Diany Błażków i ekstrawaganckie fryzury stworzone przez Anikę Stanclik zabiorą widzów w świat dzieciństwa.

Program festiwalu uzupełnią wystawy tematyczne, a wśród nich prace światowej sławy grafika Dawida Rylskiego, autora tegorocznego plakatu Wrocław Cropp Tattoo Konwent. Artysta ma w swoim portfolio zachwycające projekty graficzne plakatów zapowiadających takie wydarzenia jak występ Pharrella Williamsa, Kings of Leon, Jasona Mraza czy Lany del Rey.

Kolejne odsłony festiwalu odbędą się w lipcu w Gdańsku i we wrześniu w Katowicach. Rozbudowany program tegorocznego cyklu konwentów był możliwy dzięki objęciu wszystkich trzech odsłon festiwalu tytularnym patronatem marki odzieżowej Cropp.

Wrocław Cropp Tattoo Konwent odbędzie się 26 i 27 kwietnia w Browarze Mieszczańskim, ul. Hubska 44. Bilety na wszystkie wydarzenia dostępne są na miejscu w cenie 40 zł – wejściówka jedniodniowa i 50 zł – karnet dwudniowy.

Więcej informacji na temat cyklu Cropp Tattoo Konwent na stronie: http://www.tattookonwent.pl/

 
Tattoo Konwent 2013
Tattoo Konwent 2013

DollHouse fot. Diana Blazkow


 


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar