Konkursy/

2007-01-10

Twarz

CZY PANI ZIMA TO TY?

Zima jest typem chłodnym, tak jak i lato. Tonacja ta określa temperaturę twojej urody i kolory, w których wyglądasz najlepiej. Paleta zimy to nasycone, zimne barwy dość mocno kontrastujące ze sobą. Wśród propozycji dla twojej urody znajdziesz granat, czerń, biel, kolor fuksji, odcienie szarości, grafitu, kolor wina czy czerwień malinową. Kolory przydymione lub rozbielone przygaszą twoją urodę. Indywidualny styl najlepiej wyeksponują czyste i nasycone odcienie.

Jaka jest Pani Zima?
Pani zima ma zazwyczaj ciemną barwę włosów: ciemno brązowe, popielato brązowe czarne lub siwe. Niestety panie o takiej urodzie często szybko siwieją. Cera Pani zimy jest różowo-beżowa lub oliwkowa, nie ma piegów, łatwo i szybko się opala, a tęczówka jest w kolorze zieleni, szarozielona, szaroniebieska, żółtozielona lub brązowa. Jeżeli są to cechy twojej urody to powinnaś używać barw z domieszką niebieskiego i być świadoma tego, że twój typ świetnie harmonizuje z kolorem srebrnym.

Oko...
Do makijażu oka użyć możesz wielu kolorów. Wybieraj spośród odcieni zieleni, niebieskiego, różu. Dla ciebie stworzony jest fiolet, ametyst, łosoś, grafit czy żółć cytrynowa. Noś także śliwkowy, niebieski, popielaty beż. Skorzystaj z barw mocno kontrastujących z twoim kolorem tęczówki. Na rzęsach idealny jest czarny lub granatowy tusz. Unikaj brązu i zieleni w tym kosmetyku. Wyraźna z natury oprawa oka, dużo lepiej prezentuje się w intensywnych barwach.

Usta...
Kolorystykę ust dostosuj do całości makijażu i ubioru. Szalenie ważne jest, aby wszystko komponowało się ze sobą jak najbardziej harmonijnie. Staraj się korzystać z takich barw jak chłodne brązy, róże, fuksja czy kolory czerwonego wina.

Włosy...
Jeśli planujesz zmianę koloru włosów, masz do wyboru dość szeroką gamę kolorów, ale pamiętaj, że musi to być decyzja przemyślana, gdyż nieodpowiedni kolor może bardzo źle wpłynąć na nasz wizerunek, a żadna z nas nie chce się postarzać dobrowolnie. Twoje najtrafniejsze barwy włosów to:czarny, niebiesko-czarny, popielaty, oberżyna, ciemny blond, ciemny brąz, burgund.

Garderoba...
Jako typowa Zima, w odzieży unikaj ciepłych brązów, rudości i koloru pomarańczowego. Najtrafniejsze dla ciebie są materiały prążkowane, błyszczące, jeśli pozwala na to twoja figura, fasony o kroju prostym i czystym. Aby podkreślać swoją urodę powinnaś wybierać biżuterię ze srebra, białego złota czy platyny, prostą i dużą.

Kolorystyka odpowiednio dobrana do urody nie jest rygorystycznie ustalona, ma ona być jedynie inspiracją. Jeżeli same poświęcimy sobie chwilkę czasu, wypróbujemy różne style używając odpowiednich barw to same będziemy w stanie uwydatnić w naszej urodzie to co najpiękniejsze.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar