2013-12-26

ROZRYWKA

Koncert Sylwestrowy w Sali Kongresowej

Ci wszyscy, którzy jeszcze nie mają planów na wieczór sylwestrowy, wiąż mają szansę na spędzenie ostatniego dnia 2013 roku w towarzystwie Grzegorza Turnaua i zespołu Zakopower na wyjątkowym koncercie w Sali Kongresowej. Początek o godzinie 19.
 

 
Projekt muzyczny artystów jest wynikiem spotkania, które połączyło nie tylko zespoły, ale i repertuary. Nasz projekt to nie tylko zestawienie dwóch zespołów, które się lubią. Łączymy swoje piosenki, jedna przechodzi w drugą, to rodzaj fuzji – mówi Grzegorz Turnau.   
                        
Wzajemna ciekawość i oddziaływanie muzyczne zaowocowały materiałem, który publiczność miała okazję posłuchać dotychczas dwukrotnie: podczas koncertu premierowego w kwietniu w Warszawie i listopadowego w Zabrzu. Ciepłe przyjęcie publiczności, której bardzo spodobał się nasz projekt spowodowało, że postanowiliśmy powtórzyć go w Sylwestra – mówi Sebastian Karpiel-Bułecka. Kiedy jesteśmy razem na scenie pojawia się nowa energia i przestrzeń, w której nasze zespoły doskonale się czują. Jestem pewien, że to będzie bardzo dobry koniec roku – dodaje.

Dla obu artystów Sylwester to specyficzny dzień, przejście z tego co było i otwarcie na nowe. Kontakt z publicznością podczas tego wieczoru też będzie wyjątkowy. Po raz pierwszy od 30 lat będę grał w sylwestra. Moja muzyka nie bardzo kojarzy się z sylwestrem, dlatego jest to dla mnie duże wyzwanie. Muzyka Zakopowera zdecydowanie bardziej kojarzy się z atmosferą tego wieczoru i zabawą – mówi Grzegorz Turnau. Cieszę się jednak bardzo na to spotkanie. Podsumowanie roku z Zakopowerem to bardzo dobry akcent. To dla mnie sama przyjemność, nowe otwarcie, jakbym te swoje piosenki spotkał na nowo – dodaje muzyk.

Dla Sebastiana Karpiela-Bułecki i Grzegorza Turnaua Sylwester to czas nie tylko zabawy, ale też okazja do refleksji. To moment kiedy warto zastanowić się co dalej. Być może kolejny rok przyniesie nowe artystyczne pomysły, na które publiczność z pewnością będzie oczekiwać.

Podczas koncertu sylwestrowego zespołom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Młodej Polskiej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar