2008-02-03

Dodatki

Niezwykłe nakrycia głowy

Tagi: czapki
Jest kolejny, odważny krok na drodze łączenia tradycji z nowoczesnością, jaki możemy obserwować w kolekcjach tej firmy. Grafiki zaprojektowane i narysowane z niemal chirurgiczną precyzją wychodzą daleko poza ramy tego, co zwykliśmy nazywać zdobieniem. To małe dzieła sztuki, odzwierciedlające charakterystyczny, niezwykle rozpoznawalny styl każdego z artystów.

Marcus Pacheco to jedna z najbardziej znanych tatuatorów świata. Stał się rozpoznawalny na początku lat 90., na zawsze zmieniając sztukę nowoczesnego tatuażu. Jest niekwestionowaną gwiazdą, która wywarła ogromny wpływ na całe środowisko. Zaczynał Nowym Yorku (Brooklyn). Jest samoukiem. W wywiadach żartuje, że całe szczęście do jego pierwszego zestawu do robienia tatuaży nie było instrukcji obsługi, bo teraz kiedy po latach sięga po takie wydawnictwa zaczyna mieć ogromne wątpliwości... Pierwszy sprzęt zakupił w roku 1987. Swoje pierwsze studio - Primal Urge - otworzył dwa lata później. Jako jednego ze swoich mentorów wymienia Mike'a McCabe, który wyrzucił go ze swojego studia, po tym jak początkujący Pacheco przyznał się, że kupuje swoje igły zamiast robić je własnoręcznie. To zdarzenie, za które McCabe próbował nawet przepraszać po latach, zupełnie zmieniło podejście Marcusa do tatuażu. Być może nawet rozpoczęło jego drogę na szczyt?

Adam Barton uwielbia szybkie samochody, niebezpieczne kobiety i małe psy. Nie ma do przekazania niczego szczególnego. Przepowiada przyszłość. Nazwisko mówi samo za siebie.

Paco Excel - współtwórca Newskool Tatoo, tatuator, graficiarz, deskorolkarz. Lubi medytować i grać na gitarze. Chce pozostawić po sobie jak najwięcej śladów w otaczającym go świecie.

Yutaro Sakai - przeprowadził się do USA z Japonii 10 lat temu. Już całkiem dobrze mówi po angielsku. Robi tatuaże, jest kickboxerem i jest fanem walk z pit bulli. Jego prace możemy podziwiać w Primal Urge Studios.

Adrian Lee - współtwórca Newskool Tattoo (newskooltattoo.com), tatuażem zajmuje się od 1995 roku. Uwielbia długie spacery po plaży. Nie odbiera telefonu.

Jason Kundell - ojciec, kochanek, wojownik, gentleman marzeń, wandal graffiti, kucharz gotujący mięso i ziemniaki... Lubi dobrą muzykę, dobre graffiti, dobre tatuaże, miłość fizyczną i barbeques. Nie lubi: arogancji i złego jedzenia. Jego przygoda z tatuażami rozpoczęła się kiedy w wieku 18 lat zrobił sobie pierwszy tatuaż. Mówi o sobie, że miał dużo szczęścia, że jego przyjaciel grafficiarz dał mu odpowiednie kontakty do naprawdę dobrych artystów - tatuatorów. Szybko się uzależnił. Rysował odkąd pamięta, ale zawsze marzył o projektowaniu tatuaży. Po dwóch latach prób dołączył do teamu tworzonego przez znanego mu ze środowiska grafficiarzy Paco Excella i Adriana Lee. Co sprawia, ze tatuaż jest dobry? Zdaniem Jasona wiele rzeczy. Wielu osobom wystarczy by był po prostu dobrze wykonany, jednak by zachwycał i robił prawdziwe wrażenie potrzeba czegoś więcej. Niezwykle ważna jest zarówno dbałość o szczegóły, kolory, ogólne wrażenie... Najlepszą rzeczą w byciu tatuatorem jest ciągła konieczność tworzenia czegoś nowego. To bardzo pochlebiające, kiedy ludzie oddają artyście swoje ciała by mógł namalować na nich coś, co będą nosić każdego dnia, przez całe życie. R
Luke Stewart - tatuażysta, awanturnik. Nałogowo przekracza granice. Poszukiwany w 50 stanach za podawanie się za policjanta, strażaka, księdza i pracownika linii lotniczej. Krąży plotka, że udało mu się doprowadzić do łez Jasona Kundella. Zmusza Yutaro do robienia za niego prania.

Źródło: www.fashionmedia.pl

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar