2013-06-27

ROZRYWKA

Tango argentyńskie i milonga w Lanckoronie

29 czerwca 2013 r. o godz. 19.00 w Cafe Pensjonat w Lanckoronie wystąpią artyści z Buenos Aires - Carlos Roulet (śpiew) i Marcos Larrañaga (gitara). Koncert jest częścią Festiwalu Kultury Południa - Fiesta Nocy Letniej.
 

 


Carlos Roulet - argentyński pieśniarz śpiewający tanga. Jego śpiew tanga brzmi z autentyczną argentyńską pasją i mocą, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich pieśniarzy Złotego Wieku Tanga.

Marcos Larrañaga - wirtuoz gitary, aranżer i kompozytor, który na co dzień występuje w argentyńskim trio „El Barullo”.

Przed koncertem o godz. 17.00 przy lanckorońskim Rynku odbędzie się piknik z Milongą z „winyli” przy lanckorońskim Rynku. Będzie można zatańczyć tango do muzyki odtwarzanej z płyt winylowych. Partnerem lanckorońskiej milongi jest Gminny Ośrodek Kultury w Lanckoronie.

Fiesta Nocy Letniej, czyli Festiwal Kultury Południa, organizowany przez Por Fiesta Club i Pałac pod Baranami we współpracy z Kinem Pod Baranami, Instytutem Cervantesa w Krakowie i Cafe Pensjonat w Lanckoronie, to przede wszystkim koncerty muzyki i tańca flamenco, tanga i salsy. Festiwal to również wystawy artystycznych fotografii, poezja inspirowana tańcem, warsztaty tańca i śpiewu, kultowe filmy kina iberoamerykańskiego oraz spotkania inspirowane kulturą Południa – dziedzictwem muzycznym Półwyspu Iberyjskiego i Ameryki Łacińskiej - Argentyny, Kuby i Hiszpanii.


/// bilety na koncert: 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu.
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar