Diky

2013-03-30

DEKORACJA WNĘTRZ

Wiosenne inspiracje na wielkanocnym stole

Wielkanoc to jednocześnie czas wielkiej radości, jak i świątecznego wyciszenia. Główny punkt, od którego rozpoczynamy świętowanie, to wielkanocne śniadanie. Ważne jest, aby zadbać wtedy o każdy szczegół, dlatego tak istotną rolę odgrywa zastawa stołowa oraz wszelkie dekoracje. Zgodnie z tegorocznymi trendami im na stole jaśniej, tym lepiej. Najlepszym wyborem będą klasyczne dekoracje. Takie znajdziemy w ofercie Zakładów Porcelany „Ćmielów”.
 

 
 

Fot. Zakłady Porcelany „Ćmielów”

 

Klasa sama w sobie!
Każdy gospodarz i gospodyni spotkania doskonale wiedzą, że odpowiednio dobrana zastawa stołowa i dekoracje mają wpływ na atmosferę spotkania. Podstawowe elementy świątecznego nakrycia stołu to płaskie i głębokie talerze na dania główne, talerzyki deserowe do podania deseru, a w niektórych domach także przystawek oraz obowiązkowa waza. Tradycyjny żur czy barszcz biały powinien zostać odpowiednio wyeksponowany. Ważne jest, aby cała zastawa stołowa była elegancka, a to oznacza, że powinna być wykonana z prawdziwej porcelany. Kolekcja Rococo Zakładów Porcelany „Ćmielów” świetnie się do tego nada ze względu na klasyczną biel i rzeźbione reliefy naczyń, które stanowią jakość i klasę same w sobie.

Stawiamy na minimalizm
Baranki, króliczki, kurczaczki i pisanki nierozerwalnie kojarzą się ze Świętami Wielkanocnymi. Jednak im mniej wymyślnych ozdób, tym lepiej. Wszelką galanterię powinniśmy dobierać pod kątem zastawy stołowej. Jeśli postawiliśmy na biel, to świąteczne figurki mogą być kolorowe, wszystko jednak w granicach rozsądku i dobrego smaku. W tym sezonie najmodniejsze będą subtelne desenie, rękodzieła oraz porcelanowe dodatki. Zakłady Porcelany „Ćmielów” proponują w swojej ofercie wyrafinowane figurki, które nie przytłaczają przepychem i doskonale pasują do wielkanocnej zastawy. Okazuje się, że subtelna elegancja jest modna już od kilkuset lat i sprawdza się w każdej sytuacji.

 
Fot. Zakłady Porcelany „Ćmielów”

Idealne kwiaty na wielkanocny stół

Kwiaty to element dekoracji, przy którym możemy nieco odbiec od minimalizmu. Tulipany, żonkile i hiacynty to typowe kwiaty okresu wiosennego, które idealnie wkomponują się w świąteczną aranżację. Prosty wazon Rococo wystarczy, aby wyeksponować tak mocny akcent, jakim są kolorowe kwiaty. Tym osobom, które chcą nieco odbiec od tradycji, polecamy zastąpienie tulipanów na przykład irysami lub też stworzenie bukietów utrzymanych w jednym kolorze. Lubiącym eksperymentować wielkanocnymi dekoracjami polecamy malutkie bukieciki na przykład z przebiśniegów, które można ułożyć w kieliszkach do jaj. Efektownie wyglądać będą również pojedyncze kwiaty ułożone przy każdym talerzu. Taka dekoracja z pewnością ożywi wielkanocne śniadanie, a następnie obiad, a w połączeniu z klasyczną zastawą będzie wyglądać stylowo i elegancko.

 
Fot. Zakłady Porcelany „Ćmielów”


 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar