2013-03-25

CIEKAWOSTKI

Już wkrótce Wielkanoc

Mazurki na stole, bazie w wazonie, cukrowy baranek w koszyku, bitwa na pisanki i lany poniedziałek – to wielkanocne i około wielkanocne zwyczaje w naszym polskim wydaniu. Ich najważniejszym symbolem od wieków pozostaje jajko. Do obecnych od zawsze na polskich stołach pisanek, kraszanek i młodszych oklejanek dołączyły kochane nie tylko przez dzieci czekoladowe jajka. W Marks & Spencer mają one różne rozmiary i nadzienia, kolorowe „ubranka” i znakomicie nadają się do większości tradycyjnych, wielkanocnych zabaw z… jajem.
 


 
6 czekoladowych mini kurczaczków, 31, 49 zł

 

Takich zabaw i zwyczajów z jajkiem w roli głównej jest całkiem sporo. Najprostszy to po prostu wzajemne obdarowywanie się jajkiem. Idąc w odwiedziny, koniecznie trzeba zabrać kilka ze sobą. Jajkiem dzielimy się już podczas wielkanocnego śniadania, by wszystkim biesiadnikom dobrze wiodło się. Inny wielkanocny zwyczaj to tzw. wybitki, czyli bicie się jajkiem. Wygrywa właściciel jaja z najtwardszą skorupką (uwaga: najmocniejsze skorupki mają jajka perlicze!). Jajka można też toczyć na wyścigi za pomocą łyżek – i te czekoladowe, i te kurze. Kolejną zabawą jest zbijanie jajek: uczestnicy próbują trafić jajkiem w jedno wcześniej położone na podłodze. Jeśli próba powiedzie się, trafione jajko jest nasze.

Co roku przybywa też zwolenników obchodzenia świąt Wielkiej Nocy w stylu innych nacji – amatorów wielkanocnych zajączków, czekoladowych i przesłodkich kurczaczków. Jeśli aura będzie łaskawa, można wzorem Niemców i Anglików, pobawić się w ogrodzie, w poszukiwanie słodkości ukrytych w wiosennej trawie. Jeśli będzie jeszcze zbyt zimno, warto wzorem Francuzów ukryć słodkości w domu i obdarować nimi dzieci. Okazjonalna oferta Marks & Spencer doskonale sprawdzi się w takim słodkim świętowaniu Wielkanocy.

 


Niewielka puszka wypełniona słodkimi zającami z mlecznej czekolady, 14, 69 złDuże, dekoracyjne jajka z wysokiej jakości czekolady,  linia Luxury, 69, 99 zł za 1 szt

 
Zestaw do zabawy w polowanie na jajka w ogrodzie, 13, 69 zł

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar