Konkursy/

2012-11-23

ROZRYWKA

WiMP od dzisiaj w Polsce

Od dziś wielokrotnie nagradzany muzyczny serwis streamingowy WiMP jest dostępny dla wszystkich miłośników muzyki w Polsce w limitowanej, bezpłatnej wersji beta!

 
Znamy się na muzyce i pomożemy Ci odkryć tę, którą pokochasz
Już dziś muzyczny serwis streamingowy WiMP uruchomi wersję beta, z której przez ograniczony czas bezpłatnie będą mogli korzystać polscy miłośnicy muzyki. Ci z nich, którzy pojawią się na Europejskich Targach Muzycznych Co jest Grane w dniach 24-25 listopada w Warszawie, będą mieli także możliwość spotkania się z przedstawicielami nowego serwisu, którzy przybliżą im jego funkcjonowanie. WiMP w 2011 roku otrzymał brytyjską nagrodę Meffy Awards dla najlepszego serwisu muzycznego. Regularnie wygrywa także testy konsumenckie we wszystkich krajach, w których jest dostępny. Serwis został zaprojektowany tak, by odpowiadać na potrzeby polskiego rynku. O jego stronę redakcyjną dba doświadczona dziennikarka muzyczna, Katarzyna Rogalska. WiMP startuje już dziś z jasno określonym celem – być najlepszym serwisem muzycznym dla wszystkich miłośników muzyki w Polsce.

WiMP codziennie dostarcza użytkownikom rekomendacje i ciekawostki muzyczne, co ułatwia im odkrywanie nowych muzycznych inspiracji. Lokalna redakcja WiMPa stale aktualizuje serwis, uzupełniając go o nowości i recenzje utworów znajdujących się w bibliotece WiMP (18 milionów utworów). Teksty okraszone są zdjęciami i dodatkowymi linkami. Pośród innych interesujących dodatków w WiMP użytkownicy odnajdą: WiMP RADIO, wyszukiwarkę playlist, strony poświęcone konkretnym gatunkom, zakładki oraz funkcję umożliwiającą śledzenie aktywności znajomych, którzy również korzystają z serwisu.

 „Jesteśmy naprawdę podekscytowani premierą WiMPa w Polsce. Każdego dnia będę dodawała nowe playlisty i rekomendacje, zaczynając już od Europejskich Targów Muzycznych w Warszawie”. - mówi Katarzyna Rogalska, Editing Manager WiMP.

Przykładowe funkcje WiMP:

•    WiMP RADIO
– dla tych, którzy chcą jedynie wybrać typ muzyki i wcisnąć „Play”! Dostępne kanały to: Pop, Club & Dance, Goldies, Funk & Soul, Alternatywa, Hity lat ‘80. Nowe kanały będą dodawane sukcesywnie przez polską redakcję serwisu.

•    Wyszukiwarka playlist oraz strony dedykowane listom różnego typu. Niezwykle łatwo jest wyszukać listę, której potrzebuje się na konkretną okazję, niezależnie od tego, czy chodzi o ćwiczenia, relaks, czy organizację przyjęcia, albo po prostu o listę przygotowaną przez lokalną redakcję WiMP lub jej gości. Na WiMPie można także odnaleźć playlisty udostępniane przez innych użytkowników serwisu.

•    Zakładki do stron, dostępne po lewej stronie menu. Za pomocą jednego kliknięcia można łatwo utworzyć skrót do stron serwisu WiMP na przykład ulubionego gatunku muzycznego, recenzji Rolling Stones, do strony z muzyką z ulubionego festiwalu, list gościnnych redaktorów lub jednego z facebookowych znajomych.

•    Możliwość sprawdzenia, czego słuchają znajomi na WiMPie. Po połączeniu serwisu z Facebookiem, na stronie głównej można śledzić ostatnie aktywności znajomych. Istnieje również możliwość śledzenia osób, z którymi nie jesteśmy znajomymi. O tym, jakimi informacjami użytkownicy dzielą się na Facebooku, mogą zadecydować sami.

•    Z WiMPem można także śledzić playlisty przygotowane przez lokalnych redaktorów,
znajomych lub innych użytkowników. Klikając na „Śledź tę listę” użytkownik doda wybraną playlistę do ulubionych, dzięki czemu jak tylko zostanie ona zaktualizowana, serwis automatycznie naniesie na nią zmiany.

•    Strony poświęcone konkretnym gatunkom muzycznym, które inspirują, dzięki wielu playlistom, albumom i piosenkom tego samego gatunku, na jednej stronie.

Redakcja WiMPa wybiera także piosenkę i album tygodnia. W tym tygodniu piosenką tygodnia jest „Zostań tak” Mikromusic, a tytuł albumu tygodnia zdobył „The Trip” Smolika.

Wejdź na www.wimp.pl i odkryj myzykę, którą pokochasz! Bezpłatna wersja beta serwisu dostępna już od dziś!

WiMP posiada licencję na ponad 18 milionów utworów. Z płatnego serwisu korzysta już ponad 350 tys. użytkowników na całym świecie i liczba ta ciągle rośnie. WiMP dostępny jest w Szwecji, Norwegii, Danii i Niemczech, a także pod inna marką w Holandii. Od dziś  WiMP dostępny jest również w Polsce, a serwis zapowiada launch także w innych krajach. WiMP należy do spółki  Aspiro, notowanej na sztokholmskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NASDAQ OMX).

 
Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar