2007-12-24

Torby

Nasze torebki ważą 5 kg

Tagi: torby
W przeszłości i to zaledwie 5 lat temu, naukowcy odkryli, że ciężar na kobiecych ramionach wzrósł o 38 procent, aż do 5 kg, a to jeszcze nie koniec, gdyż przypuszcza się, że do końca tego stulecia, nasze ramiona zostaną obciążone ciężarem, który będzie wynosił aż 6,6 kg.

Dlaczego tak się dzieje?
Przyczyną noszenia tych ciężarów jest nic innego, jak wzrastająca liczba gadżetów w naszej torebce, które przecież nosimy dobrowolnie. Kobiety są znane z tego, że oprócz kosmetyków, tysiąca długopisów, szminek, tuszy, błyszczyków i setki par kluczy, lubią nosić laptopy oraz ładowarki do telefonów, a torebki, po prostu już tego nie wytrzymują. Żeby sobie z tym poradzić, Asda, która przeprowadziła te badania, poprosiła producentów torebek o wzmocnienie szwów i pasków utrzymujących cały ciężar produktów dostarczanych do supermarketów.

Dyrektor, Fiona Lambert mówi: "Kobiety często skarżyły się, że nowoczesne życie staje się ogromnym ciężarem i teraz wiemy, że to rzeczywiście prawda. Jesteśmy tym zaszokowani jak szybko wzrósł ciężar torebek."

Nacisk wywierany na materiał i paski utrzymujące ciężar ogromnych toreb wiszących na kobiecych ramionach, jest na prawdę znaczny. Ciężar torebek może być porównany do nosideł bądź taczek używanych do przenoszenia cegieł na budowie.

Wzrastający ciężar torebek zdecydowanie wpływa na ich wygląd. Coraz większe torby stają się modne i przestaje się nosić je w dłoniach, ale wszystkie gustownie zwisają z ramion. Tutaj trzeba ostrzec kobiety, że to nie tylko torebki "cierpią" od nadmiernego ciężaru, ale zastanawiano się również, czy czasem nie wystosować do kobiet ostrzeżenia, że zbyt ciężkie torby powodują poważne uszkodzenia i nie są to sporadyczne wypadki. Najgorszą rzeczą jest to, iż ciężka torba nie od razu wywoła uraz. To dopiero po jakimś czasie pojawi się niepożądany efekt, który powstał przez skumulowany, wieczny nacisk na ramię. Przez to powstają również bóle pleców, a kiedyś tego nie było. Ale kobiet to nie odstrasza. Od jakiegoś czasu modne są torebki w rozmiarze maxi, a na ulicach wiele z nas ma przerzucone przez ramię właśnie takie torby, torby, w którym zmieściłoby się pięć kilogramów cukru.

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar