Diky

2012-09-16

Twarz

Maksymilian Faktorowicz – wizjoner makijażu

Tagi: makijaż
Kobiety na całym świecie znają kosmetyki Max Factor, ale niewiele osób wie, że twórcą tej rozpoznawalnej marki był Polak. Maksymilian Faktorowicz - pionier sztuki makijażu, który zachwycił świat kreatywnością i innowacyjnymi projektami. Max Factor to marka, od której zaczyna się właściwa historia makijażu.
Maksymilian Faktorowicz swoje dzieciństwo spędził w Polsce, jednak w wieku kilkunastu lat, wraz z rodziną wyjechał do Rosji. Trudne warunki materialne wielodzietnej żydowskiej rodziny zmusiły go w wieku 14 lat do podjęcia pracy pomocnika aptekarza. Tutaj zrodziła się jego fascynacja światem kosmetyków. Po pewnym czasie młody Maksymilian otworzył swój własny sklep na przedmieściach Moskwy. Praca przy charakteryzacji aktorów teatralnych stała się dla niego przepustką do świata rosyjskich elit i carskiego dworu.

W 1904 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Nowe imię i nazwisko otrzymał podczas rejestracji na wyspie Ellis. Od momentu swojego przybycia do Ameryki, jego kariera nabrała rozpędu. W tamtym czasie Max zamarzył o stworzeniu kosmetyków, które byłby używane przez aktorów filmowych. Po kilku latach przeniósł się do stolicy świata filmu – Los Angeles, a jego marzenie spełniło się w okamgnieniu...

 Maksymilian stworzył wiele innowacyjnych produktów i technik makijażu. Dzięki swoim zasługom dla przemysłu filmowego w 1929 roku został uhonorowany Oskarem. Tworząc Teorię Koloru oraz Kalibrator Urody, Faktorowicz wydobył unikalne piękno kobiet. Wykreował wizerunki legendarnych gwiazd Hollywood – takich, jak Jean Harlow, Marlena Dietrich czy Ava Gardner. Maksymilian uznał, że powinien podzielić się swoimi sekretami z milionami kobiet na całym świecie i tak powstała słynna do dziś marka Max Factor. Wiedział bowiem, że człowiek nie rodzi się z poczuciem stylu, ale tworzy go sam. Po śmierci legendarnego założyciela, firma nadal prężnie się rozwijała pod kierownictwem jednego z synów.

  

Obecnie marka Max Factor jest własnością koncernu Procter & Gamble, jednego ze światowych liderów detalicznego rynku kosmetyków. Obecna jest w ponad 70 krajach. Max Factor to kwintesencja nowoczesnego makijażu oraz symbol piękna. Jej znak rozpoznawczy to innowacyjność przekładająca się bezpośrednio na światowy sukces marki. Stworzona przez Maksymiliana Faktorowicza, od początku swego istnienia była synonimem profesjonalizmu i najwyższej jakości.

  

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar