Diky

2012-09-02

WARTO WIEDZIEĆ

Dzień otwarty w Ambasadzie Niemiec

Z dyplomacją na ty – protokół dyplomatyczny dla początkujących, silent disco i niemieckie delikatesy – Ambasada Niemiec zaprasza na Dzień Otwarty z okazji 40 lat Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce.

 


 Już w sobotę 15 września Ambasada Niemiec w Warszawie szeroko otwiera swoje drzwi. Przez cały dzień poznawać będzie można pracę placówki dyplomatycznej “od kuchni”, zwiedzać ambasadę i rezydencję ambasadora oraz brać udział w wielu atrakcjach, przygotowanych przez pracowników ambasady oraz jej partnerów.

Dzień Otwarty to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w zajęciach uczących protokołu dyplomatycznego czy w specjalnej lekcji języka niemieckiego w ramach projektu Deutschwagen Tour.

Tego dnia poznamy także niemieckie przedsiębiorstwa, fundacje i organizacje polsko - niemieckie. Zainteresowani będą mogli zdobyć informacje o wymianach młodzieżowych, studiach i stypendiach w Niemczech.

Dzień z niemiecką kulturą i niemieckim językiem to jednak o wiele więcej - przede wszystkim – dzień pełen dobrej zabawy. W programie przewidziana jest m.in. degustacja niemieckich specjałów oraz niemieckiego wina czy też polsko-niemieckie silent disco – zwiedzający dostaną słuchawki, dzięki którym będą mogli wybrać muzykę na jednym z dwóch kanałów – do wyboru będą polskie i niemieckie przeboje.

Specjalne atrakcje przygotowane są dla najmłodszych. Przy wejściu, w dziale wizowym, dzieci dostaną  specjalne paszporty dzięki którym, zwiedzając Ambasadę oraz wykonując kolejne zadania, będą mogły zbierać  stempelki i poznawać pracę Ambasady zza kulis.

Dla najmłodszych przewidziane jest także wypuszczanie w niebo oznaczonych baloników – osoby, których baloniki pofruną najdalej, zostaną nagrodzone. Jednocześnie na specjalne nagrody mogą liczyć także szczęśliwcy, którzy złapią balonik Ambasady – tego dnia   rozglądajcie się więc uważnie.Strzelanie do bramki piłkarskiej, układanie wielkich puzzli w kształcie Europy czy zabawa na plaży w ogrodzie Ambasady to tylko kilka z możliwych sposobów na spędzenie sobotniego dnia.


Podczas Dnia Otwartego Ambasady swoją działalność w Polsce przedstawią następujące organizacje:
Goethe Institut
Deutschwagen Tour
Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży
Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD
Niemiecki Instytut Historyczny
Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej
Polsko-Niemiecka Szkoła Spotkań i dialogu im. Willy’ego Brandta
Fundacja Konrada Adenauera w Polsce
Fundacja im. Friedricha Eberta
Fundacja im. Heinricha Bölla
Fundacja im. Róży Luxemburg
Fundacja im. Friedricha Naumanna – Fundacja na rzecz wolności

Tego dnia, będziemy mogli także poznać następujące firmy:
Deutsche Bahn/ PKP Intercity
Bosch
T-Mobile
Volkswagen Group Polska
Bahlsen
TUI
Hildegard Braukmann
Makro
Niemiecka Centrala Turystyki
Lufthansa
Air Berlin


oraz spróbować niemieckich kiełbasek z Wurst Kiosk i skosztować wina z winiarni Jung & Lecker.


 
Z dyplomacją na ty - 40 lat Ambasady Republiki Federalnej Niemiec
Serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty
w sobotę, 15 września, w godz. 12.00 - 18.00
ul. Jazdów 12

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar