2012-07-19

CIEKAWOSTKI

Test osobowości który zdobył uznanie milionów

The Big Five, Wielka Piątka, BIG5, czyli jeden test osobowości który zdobył uznanie milionów...Niezawodny test “The Big-Five”, czyli Wielka Piątka to oryginalne rozwiązanie opisujące osobowość każdego z nas opracowane na podstawie niezależnych badań, dwóch Amerykańskich zespołów naukowych (Paul Costa and Robert McCrae oraz Warren Norman i Lewis Goldberg), którzy równolegle, doszli do tych samych wniosków- nasz charakter i osobowość to złożona układanka zależna od pięciu istotnych czynników, którymi są kolejno- neurotyczność, ekstrawersja, otwartość na?doświadczenie, ugodowość i sumienność. Co ważne, te cechy osobowości nie są zależne od kultury w której zostaliśmy wychowani czy też języka jakim się posługujemy. „The Big-Five” to obraz, który wyłonił się po analizie setek tysięcy ludzi i ich testów osobowości- nie jest odkryciem narzuconym odgórnie, jest odkryciem które wyłaniało się stopniowo, na podstawie analizy uzyskanych danych. Dziś testy oparte na Wielkiej Piątce, należą do najbardziej solidnych, rozpoznawalnych i cenionych testów osobowości. Są one o tyle użyteczne, iż pozwalają na porównanie swojej osobowości z osobowością innej osoby i wzajemne dopasowanie się, co znalazło wspaniałe zastosowanie w doborze partnerskim i zostało potwierdzone innymi, równoległymi testami osobowości.

Jak to działa?

W teście dostępnym na portalu każdy ocenia szczerze sam siebie, poprzez zaznaczenie najbardziej właściwej opcji spośród skrajnych możliwości stopniowanych od „całkowicie się z tym  nie zgadzam” do „całkowicie się z tym zgadzam”. Twoje odpowiedzi są następnie analizowane i dopasowywane do konkretnych punktów Twojej osobowości, po czym wyłania się obraz całościowy, który Cię opisuje. W następnym kroku wchodzi do gry nasz unikalny system dopasowania, który jest skonstruowany tak, aby jak najlepiej określić poszczególne obszary Twojej osobowości i znaleźć w bazie danych potencjalnego kandydata(tkę), który(a) w zależności od przedziału wiekowego, dopasuje się profilem osobowościowym na zasadzie podobieństwa, zgodnie z naszym kluczem doboru partnerskiego.

Warto wiedzieć...

Warto wiedzieć, iż wiedza jak i testy oparte na solidnych podstawach sprecyzowanych w latach siedemdziesiątych XX wieku, są stale uzupełniane i dopracowywane. Dlatego, aby najlepiej wykorzystać możliwości „The Big-Five”, zadbano o to, aby wspomniany klucz doboru został opracowany przez certyfikowanych psychologów praktyków zajmujących się relacjami międzyludzkimi, terapiami małżeństw w poradniach psychologicznych a także psychoterapeutów zajmujących się konfliktami małżeńskimi, rozwodami czy też mediacjami. Wiedza psychologiczna specjalistów, którzy przygotowali test i klucz do testu posłużyła do tego, aby opracować bardzo efektywne narzędzie przydatne w doborze partnerskim, wygodne przede wszystkim dla tych, którzy nie lubią przypadkowości i cenią sobie partnerów o szczególnych cechach osobowości.

Zarejestruj się na portalu Swatka.pl już dziś i znajdź partnera dla siebie!

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar