2012-07-18

ROZRYWKA

Jutro rusza Dobremiastock Rebel Festival

Już jutro (19.10.2012 r.) rusza Dobremiastock Rebel Festival - wakacyjna impreza rozrywkowo-kulturalna organizowana w Dobrym Mieście, na Warmii. To jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych kampanii promocyjnej samorządu województwa warmińsko-mazurskiego „Warmia: Rebelia Kultury”, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się festiwali muzycznych w kraju. Wśród tegorocznych gwiazd zaproszonych na festiwal zobaczymy Abradab, Tabu, Mesajah, Konopians, Betel, Indios Bravos.

 
 

- Głównymi zamysłami organizacji festiwalu są:  promowanie i rozwijanie niekomercyjnej sztuki tworzonej przede wszystkim przez młodych ludzi; upowszechnianie uprawiania sportów – zarówno tych bardziej jak i mniej znanych; aktywizacja społeczna i obywatelska młodzieży – mówi Mariusz Kwiatkowski, koordynator ds. promocji festiwalu.

Nieodłączną częścią Dobremiastock Rebel Festival jest Ogólnopolski Festiwal Muzyki Alternatywnych (OFMA) dedykowany młodym kapelom grających w tzw. „podziemiu”.

Zyskujący z roku na rok na prestiżu przegląd, stał się wyjątkową szansą dla młodych muzyków. Uczestnikami przeglądu w poprzednich latach byli m.in. Star Guard Muffin z Kamilem Bednarkiem (uczestnik Mam Talent; opiekun wokalistów w Bitwie na Głosy TVP2), Czaqu, Fat Belly Familly z Damianem Ukeje (laureatem The Voice of Poland) czy też The Rooads z Piotrkiem Niesłuchowskim (finalistą The Voice of Poland).

To przegląd w formie konkursu, który przyciąga debiutujących muzyków z całego kraju, do którego zapraszamy artystów, którzy prezentują różnorodne style i gatunki sztuki – zaznacza Kwiatkowski.
- W tym roku do konkursu zgłosiło się blisko 200 zespołów, ale nie tylko z Polski, ale i z Białorusi, Irlandii, Słowacji czy Serbii – dodaje.

Nominacje do udziału w tegorocznym konkursie otrzymało sześć zespołów: Bubble Chaber, Chilli, Dead on Time, Italian Scooters, Make Progress, &Inni.

Ich występy będą oceniane przez jury, w którego składzie zasiądzie m.in. Aleksander Ostrowski (Olsztyn) i Szymon Chudy - gitarzysta popularnego StarGuardMuffin.

Festiwal rozpocznie się 19 lipca w dobromiejskiej Stodole Kultury występem artystów w całości lub częściowo związanych z Dobrym Miastem, a poszczególne zespoły reprezentują zupełnie inne gatunki muzyczne.

Zespół Rajamanavah, doskonale znany dobromiejskiej publiczności, prezentuje mieszankę muzyki gitarowej z muzyką elektroniczną inspirowaną takimi gatunkami jak drum and bass oraz dubstep. Zespół HD uraczy solidną miksturą nowoczesnego melodyjnego rocka z domieszką funka oraz indie, a zespół Martwa Natura to z kolei reprezentanci ciężkiego hardrockowego brzmienia z wpływami thrash metalu i muzyki hardcore. Dodatkowo po koncercie będzie możliwość wzięcia udziału w zabawie przy muzyce drum and bass z DJ  Królikiem.

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar