2012-07-03

Twarz

Revitacell – wyczekiwana premiera nowej marki

Na rynku debiutuje nowa, innowacyjna marka biodermokosmetyczna. Revitacell to kuracje opracowane przez polskich naukowców i wykorzystujące niespotykane dotąd właściwości komórek macierzystych MIC-1. To jedyne takie preparaty dostępne na rynku. 

 


 
 
Premiera kuracji Revitacell ma szansę być jednym z najważniejszych debiutów tego roku,         a także daje nadzieję na przełom w sposobach dbania o zdrowie i piękno. To bowiem pierwsza na świecie linia biodermokosmetyczna, która korzysta z przełomowego odkrycia naukowego – komórek macierzystych MIC-1. Dzięki niemu produkty opracowane przez naukowców z Wrocławia mają właściwości regeneracyjne o niezwykłej sile i działaniu. – Produkty marki Revitacellsą niepowtarzalne - mówi dr Ilona Iżykowska, kierownik laboratorium badawczego Stem Cells Spin, w którym powstają produkty Revitacell. Podstawą wszystkich kuracji jest opracowany przez naukowców składnik NHAC Biocervin MIC-1. - Jego działanie jest wyjątkowe. Zamiast dostarczać skórzesztuczne substancje, działające na nią powierzchownie, wysyła impuls, który uruchamia naturalne procesy regeneracyjne, jakie zachodzą w komórkach skóry i włosów. Dzięki temu w niebywałym tempie, naturalnie i samodzielnie się odbudowują. To odróżnia nasze produkty od pozostałych – dodaje dr Ilona Iżykowska.
 
Regeneracja skóry twarzy
Produkty Revitacell, które jako pierwsze debiutują na rynku, to trzy kompleksowe kuracje regenerujące. Wszystkie zostały przebadane dermatologicznie, są niemal bezzapachowe i odpowiednie dla alergików. Każdy z preparatów szybko się wchłania i jest prosty w stosowaniu - poza aplikacją kuracji na skórę, włosy lub rzęsy i brwi, nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych czynności.
 
StemCells Face Therapy, czyli preparaty odbudowujące skórę twarzy i szyi przeznaczone są do każdego typu cery, która zmaga się z oznakami starzenia, bądź ma po prostu osłabioną kondycję, np. w wyniku zabiegów kosmetycznych czy po przebytym trądziku.Kompleksowa kuracja składa się z dwóch kremów, stosowanych na dzień i na noc. Pierwszy z nich poza intensywną odbudową skóry, poprawia jej elastyczność i zapewnia działanie antyoksydacyjne. Drugi, wzbogacony odżywczymi składnikami, aktywuje procesy naprawcze i zapewnia wielowymiarową regenerację skóry podczas snu. W składzie kuracji, poza NHAC Biocervin MIC-1 znajdziemy witaminę E, kwas hialuronowy, masło shea, witaminę B5,czy olej winogronowy.
 
Odbudowa zniszczonych włosów, rzęs i brwi
Kolejny produkt Revitacell to odżywcze ampułki StemCellsHairTherapy, po które mogą sięgnąć osoby chcące naprawić zniszczone, wypadające włosy. Można stosować je zarówno na włosy, które są osłabione np. zabiegami fryzjerskimi, czy przebytymi terapiami farmakologicznymi, jak i w ramach codziennej pielęgnacji. - Stres, ogólny stan zdrowia i wiek znacząco wpływają na kondycję naszych włosów i ich zdolność do regeneracji. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pobudzenia wzrostu włosa jest dostarczenie czynników, które aktywują jego komórki i zagwarantują ich prawidłowe funkcjonowanie. Komórki macierzyste są najlepszym i naturalnym źródłem tych czynników – tłumaczy dr Ilona Iżykowska. NHAC Biocervin MIC-1, będący podstawowym składnikiem kuracji, wspiera m.in. witamina B5, dzięki której włosy są nie tylko zregenerowane, ale także wygładzone, wzmocnione i nabierają blasku.
 
Nowa marka Revitacell proponuje także zastrzyk zdrowia dla krótkich, wypadających rzęs i brwi, osłabionych np. działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych. StemCellsEyelashesTherapy to rodzaj maskary, który je intensywnie odbudowuje i stymuluje do wzrostu. Dlatego poza wzmocnieniem kuracja sprawia, że rzęs i brwi przybywa, a te, które już istnieją, osiągają swoją maksymalną długość. Aplikacja preparatu wygląda tak samo, jak codzienne nakładanie tuszu do rzęs, a jego konsystencja i właściwości pozwalają stosować go jako bazę pod makijaż.
 
Premiera w sieci
Wszystkie debiutujące produkty Revitacell za kilka tygodni będą dostępne w sprzedaży internetowej. Do tego celu posłuży specjalnie zaprojektowany sklep marki, w którym nie tylko będzie można kupić wybrane kuracje, ale przede wszystkim poznać specyfikę powstawania produktów, ich wyjątkowe właściwości i pionierskie działanie. – Udostępniona w sieci strona marki jest swoistą bazą wiedzy naukowej, przekazanej w ciekawy i prosty sposób, tak, by każdy mógł poznać, na czym polega siła komórek MIC-1, a tym samym naszych produktów – wyjaśnia dr Ilona Iżykowska. Zanim jednak sklep sprzeda pierwszą kurację, możliwość przetestowania wybranych biodermokosmetyków otrzymają internauci, którzy wezmą udział w kampanii premierowej na profilu marki w portalu społecznościowym Facebook.
 
Jeszcze w tym roku do linii Revitacell dołączą kolejne produkty. - Cały czas prowadzimy intensywne prace, które pozwolą nam wykorzystać potencjał komórek MIC-1 w szerszej gamie produktów – mówi Janisław Muszyński, prezes zarządu Stem Cells Spin S.A. – Nie chcemy dziś zdradzać, co zaoferujemy za kilka miesięcy, ale z pewnością uzupełnimy serię Revitacell o kilka równie skutecznych i innowacyjnych kuracji – dodaje.
 
Komórki MIC - 1 to  odkrycie naukowców z Akademii Medycznej we Wrocławiu. Pod tą tajemniczą nazwą kryją się komórki macierzyste pochodzące z poroża jelenia - najszybciej regenerującego się organu wszystkich ssaków. Badanie nad tymi komórkami prowadzone są w Niemczech, Anglii, Nowej Zelandii, USA, ale to wrocławscy badacze są pierwszą grupą naukowców, którym udało się potwierdzić ich regeneracyjne właściwości, opatentować je i wyprowadzić ich stabilną hodowlę. Odkrycie naukowców dziś znalazło zastosowanie w innowacyjnych produktach biodermokosmetycznych, a w przyszłości będzie podstawą leków dla zwierząt i ludzi.

 

 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar