Diky

2007-12-05

SEKS

Tematy tabu

Przyjaciele, lekarz, mąż...
50 procent pań, które wzięły udział w badaniu deklaruje, że o sprawach wstydliwych najczęściej rozmawia ze swoimi przyjaciółmi. Tylko co trzecia Polka na tematy związane z życiem seksualnym rozmawia ze swoim mężem lub partnerem życiowym. 15 procent powierza swoje tajemnice ginekologowi lub lekarzowi rodzinnemu.

Nie rozmawiamy...
Z badań wynika, że w polskie rodziny nie rozmawiają na tematy wstydliwe, a na rozmowę o trudnych sprawach z dziećmi czy też rodzeństwem decyduje się niewielki procent pań. Aż co piąta z ankietowanych kobiet nie rozmawia z nikim o tematach wstydliwych.

Cisza na tematy religijne...
Zaskakujący jest fakt, że prawie co dziesiąta pani nie rozmawia na tematy religijne. Zdaniem założycielki Partii Kobiet Manueli Gretkowskiej, kobiety nie rozmawiają o wierze, ponieważ uważają ją za sprawę osobistą, mają odmienne poglądy, z którymi nie chcą się afiszować lub też nie utożsamiają się wersją katolicyzmu, która jest prezentowana publicznie.

W badaniu "Czego wstydzą się Polki?" instytutu badawczego IQS&QUANT Group wzięło udział 509 kobiet w wieku od 15 do 70 lat.


Źródlo: Polska.pl
Autor: Izabela Okrój-Hernik

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar