Diky

2012-06-24

Nowinki

Zaradna – mama.pl dla podopiecznych SOS Wiosek Dziecięcych

Już w najbliższą niedzielę podczas największego ulicznego pokazu w Polsce -  Warsaw Fashion Street, odbędzie się charytatywny pokaz z udziałem gwiazd i ich dzieci.
Na pomysł zorganizowania akcji wpadła Magdalena Łyczko, dziennikarka “Gali” i twórczyni lifestylowego portalu dla nowoczesnych rodziców – zaradna-mama.pl

- Kiedy Dorota Wróblewska zaproponowała mi zorganizowanie jednego z pokazów na WFS, od razu wiedziałam, że będzie to akcja charytatywna. Od czasu kiedy zostałam mamą, pomaganie innym dzieciom przynosi mi jeszcze więcej radości – mówi dziennikarka.

24 czerwca o godzinie 15.59 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie rozpocznie się pokaz mody, w którym gwiazdy zaprezentują kreacje 13 projektantów (Gosia Baczyńska, Bizuu: Zuzanna Wachowiak i Blanka Jordan, Paprocki&Brzozowski, Natalia Jaroszewska, Łukasz Jemioł, La Mania: Joanna Przetakiewicz, Izabela Łapińska, Ewa Minge, Tomasz Ossoliński, Teresa Rosati, Viola Śpiechowicz, Mariusz Przybylski oraz Maciej Zień), którzy postanowili przekazać swoje dzieła na charytatywną aukcję. Licytacja odbędzie się na platformie Allegro.pl, a dochód z niej zostanie przekazany na pomoc porzuconym i osieroconym dzieciom, podopiecznym Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

Na wybiegu będzie można podziwiać, Katarzynę Glinkę, Hannę Lis, Beatę Ścibakównę, Magdę Steczkowską i innych. Na scenie wystąpi także Kasia Klich, która zaśpiewa dziecięcy hit: "Cukierki, cukierki".

Akcję wesprze też Magdalena Mousson - Lestang, właścicielka marki Lilou, słynącej  z unikatowej, personalizowanej biżuterii, czynnie wspierająca najbardziej potrzebujących. Firma Lilou zdecydowała się przekazać Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce  kwotę w wysokości 10 000 złotych.

Do współpracy w projekcie Zaradnej mamy zgłosili się także:
-    sieć drogerii Rossmann, która ufundowała kosmetyki, słodycze i maskotki: 50 zestawów dla dzieci oraz 50 zestawów dla mam;
-    LEGO przekazało 50 zestawów klocków;
-    Wydawnictwa: G+J Polska i Olesiejuk dostarczą dla dzieci książki;
-    Fundacja „Mówimy Obrazami” „Bazgroszyty” i kalendarze z rysunkami gwiazd;
-    Adrian Fabryka Rajstop przekaże komplety rajstop.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zapraszamy oczywiście z dziećmi! :-)
 

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar