2012-06-23

WARTO WIEDZIEĆ

Kobieto wydaj się sama

Tagi: książka
Pisanie może być sposobem na życie, ale może też być przyjemnością, odskocznią od codzienności, swoistym hobby. Każdy temat jest wart opisania i przekazania go dalej światu. Ile z nas wrażliwych, ambitnych kobiet trzyma swoje wiersze i opowiadania gdzieś głęboko w szufladzie? A gdyby móc zarabiać na swojej pasji, a może zwyczajnie wydać własne przemyślenia dla potomnych?


Czy pisanie może dać poczucie radości? Odpowiedź wydaje się być oczywista. Przelewając emocje na papier tworzymy swoje własne małe dzieło. Pisząc wiersze czy opowiadania, dajemy upust naszej wyobraźni, przenosimy się w inny, bezpieczny świat. W pamiętniku nasze wspomnienia układają się w historię, barwną w wydarzenia i niezwykłe przygody, a często też obfitą w nieocenione porady przekazywane przez pokolenia. Pisanie ma wielką moc, jednak poczucie spełnienia da nam dopiero wydanie naszego dzieła.

- Pierwszą książkę napisałam w czasie kiedy cierpiałam na nadmiar wolnego czasu. Po skończeniu studiów przez kilka miesięcy nie mogłam znaleźć pracy, która by mnie satysfakcjonowała. Chciałam pracować w mediach bądź przy produkcji filmowej. Biegałam od rozmowy do rozmowy, wysyłałam CV i w międzyczasie zaczęłam pisać „Livię”. Na czas pisania książki odłączyłam Internet. Nie uważam, że książkę należy pisać gdy ma się tzw. natchnienie, ale traktuję to jako ciężką pracę, jako kształtowanie samego siebie. Nie łatwo pisać po trzy-cztery godziny dziennie o czymś co jest fikcją, w taki sposób, by ktoś kto to później przeczyta, uwierzył w tą historię. Muszę przyznać, że do tej pory jestem dumna z siebie, że udało mi się skończyć książkę, jakkolwiek byłaby ona oceniana. Sama świadomość, że napisałam powieść dodaje pewności siebie i wiary we własne możliwości – mówi self publisherka Anna Górecka.

Wspomnienia zamknięte w słowach
Dziś, dzięki rozwijającym się funkcjonalnościom internetowym, można wreszcie wyciągnąć zapisane, zakurzone i zapomniane zeszyty, schowane gdzieś głęboko w szufladzie i podzielić się nimi ze światem.

- Wielu z nas w młodości pisało wiersze i krótkie opowiadania „do szuflady”. Wielu z takich właśnie domowych twórców w przyszłości widziało się w roli autorów poczytnych dzieł literackich. Co zostało z tych planów? - pyta Ahsan Ridha Hassan z Wydaje.pl. - Na Wydaje.pl każdy może wydać swoją twórczość. Nie ważne czy jest to poradnik powstały z doświadczeń młodej matki, wspomnienia z podróży dookoła świata czy kryminał pisany ręką studenta chemii. Każdy kto ma coś do powiedzenia może to zrobić z drobną pomocą, takiej jak Wydaje.pl, ebookowej platformy wydawniczej.

Najcenniejsze są porady z życia wzięte
Pomysłów na własną książkę może być wiele. Przepisy kulinarne i rodzinne porady przekazywane od pokoleń, stanowić będą cenny poradnik, do którego z pewnością sięgnie niejedna pani domu. Letnia przygoda to najlepszy temat na soczysty romans. A wspomnienia z wymarzonej podróży? Czy nie zasługują na stworzenie z nich opatrzonego w barwne zdjęcia albumu i zapamiętanie?  Własna książka to coś co po nas zostanie, coś czym możemy  się podzielić, podarować w prezencie, jako pamiątkę, poradę czy zwyczajnie nową historię. Dlatego warto pisać. Pisać i wydawać!

- Zachęcam do pisania każdego kto ma komputer i uważa, że ma coś do opowiedzenia. Pierwsze koty za płoty poszły, self-publishing naprawdę działa. Zwracam jednak uwagę, by do sprawy pisania podejść od początku do końca na poważnie, pisząc systematycznie po co najmniej godzinę dziennie – dodaje Anna Górecka.
 

Komentarze (1)

sylvana (2012-06-23 22:52:54)
Prawda...
 sama prawda 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar