2012-06-19

Czy wiesz, że...

Przekonujemy dlaczego warto wykonywać USG ginekologiczne

Tagi: zdrowie
Do tego, że warto i trzeba wykonywać regularne badania ginekologiczne nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Ale czy  zdajesz sobie sprawę, ile korzyści może przynieść regularne wykonywanie USG ginekologicznego?
Wykonywanie badań oraz regularne wizyty u lekarza ginekologa pomogą odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowość i tym samym zapobiec dalszemu rozwojowi poważnych chorób. Jednym z podstawowych badań wykonywanych w gabinecie lekarza ginekologa jest USG. Badanie to pomaga zdiagnozować wiele chorób, miedzy innymi mięśniaki macicy. Jednak jak pokazują wyniki badania „Między nami kobietami, czyli jak Polki dbają o swoją kobiecość” przeprowadzonego przez TNS Polska, Polki stosunkowo rzadko wykonują badanie USG ginekologiczne. Prawie co czwarta Polka (24%) nie robi go wcale, a 40% ankietowanych kobiet deklaruje, że wykonuje to badanie rzadziej niż raz na rok.

USG ginekologiczne to nic strasznego!

Podczas wykonania badania lekarz ginekolog może dokładnie zbadać i ocenić wewnętrzny stan kobiecych narządów, w tym także macicy. Badanie trwa zwykle kilkanaście minut, jest bezbolesne i może być wykonane także podczas menstruacji. Polega na wprowadzeniu do pochwy specjalnej, osłoniętej żelem sondy, która pozwala zdiagnozować co dzieje się wewnątrz układu płciowego.

Dlaczego warto wykonywać USC ginekologiczne?
W ramach programu „Między nami kobietami” zachęcamy kobiety do wykonywania regularnych badań USG, szczególnie pod kątem wykrywania mięśniaków macicy. Świadomość problemów zdrowotnych, które najczęściej dotykają kobiet powinna skłonić je do tego, by nie bały się wizyt i badań kontrolnych.
 

Komentarze (2)

NekropolisQueen (2012-06-20 12:42:37)
:)
Zgadzam się z sylvana. Temat jest bardzo ważny, gdyż zdrowie jest najważniejsze i nie wolno o tym zapominać, nawet wtedy, gdy jesteśmy przeciążeni masą różnych spraw.
sylvana (2012-06-19 22:42:35)
Brawo za temat...
 warto o tym pisać zawsze 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar