Konkursy/

2012-04-03

KSIĄŻKA

Żona oligarchy zachwycające powieść pełna gwałtownych i gorących uczuć

Tagi: książka
Piękne kobiety, rosyjski  multimiliarder, prywatne odrzutowce, diamenty, mnóstwo szampana i kawioru. Seks, namiętność, przemoc.  Historia dwóch kobiet: Rosjanki i Angielki, których losy w skomplikowany sposób splatają się wokół jednego mężczyzny. 
 
Mo, Katia, Paweł i Eli. Jako nastolatkowie spotkali się przypadkiem w latach 80. w Moskwie.

Mo i Eli, młodzi Brytyjczycy, przyjechali do stolicy Rosji na szkolną wycieczkę. Katia i Paweł z mroźnej Syberii, w Moskwie chcieli znaleźć szczęście i pieniądze.

Katia zaczynała jako prostytutka, która zachodnim turystom sprzedawała swoje ciało, Paweł prowadził nielegalne interesy.

Po latach on jest najbogatszym człowiekiem Rosji, który fortunę zbił na przemyśle stalowym, ona jego żoną. Mają wszystko, oprócz miłości.

Mo i Eli , zafascynowani Rosją  i Gorbaczowem wracają po latach do Moskwy. Ona pracuje jako dziennikarka, Eli w jednej z firm zajmuje się prawem skarbowym.
Losy czwórki bohaterów ponownie się splatają.

„Żona oligarchy” to powieść o poszukiwaniu miłości, szczęścia i bezpieczeństwa. To także lustrzane odbicie życia rosyjskich nowobogackich, którzy fortuny dorobili się w krótkim czasie i najczęściej w nielegalny sposób.

Dla Katii szczęście oznacza wyrwanie się z rodzinnego Kirgaska, zadymionej kuchni, ucieczkę od nieszczęśliwych rodziców, szarych ulic i smutnych ludzi. Żeby osiągnąć swój cel, jest gotowa wiele poświęcić, droga na szczyt wiedzie w jej przypadku przez łóżka bogatych mężczyzn, kończy u tego najbogatszego. Ma męża, syna, masę drogiej biżuterii i futer. Tylko, czy jest szczęśliwa?

Paweł od dziecka wie, że w życiu radę dadzą sobie tylko najsilniejsi i najbardziej twardzi. Dlatego w jego życiu nie ma miejsca na żal, litość, miłość.  Żeby przetrwać musi szybko dorosnąć, zaopiekować się matką i słabym bratem. Interesy zaczyna od sprzedawania wódki na ulicach Tomska i Kirgaska, po latach jest najbogatszym człowiekiem w Rosji.

Mo urodziła się i wychowywała w Londynie. Uczyła się w najlepszych i najbardziej prestiżowych szkołach. Nigdy jednak nie zaznała szczęścia i poczucia bezpieczeństwa, których rozpaczliwie szuka.  Czy odnajdzie je u boku Pawła?

I w końcu Eli, który pragnie akceptacji i zrozumienia. Czy zdobędzie to, czego pragnie?

W jaki sposób życie rozwiąże skomplikowane relacje bohaterów?

Przypadkowe spotkanie czwórki bohaterów, pochodzących z tak różnych światów, zaważy na całym ich życiu i sprawi, że nic już nie będzie takie jak dawniej.

Autorka, która kilka lat pracowała w Rosji jako dziennikarka, doskonale oddaje klimat zarówno mroźnej Syberii, jak i życia w wielkomiejskiej Moskwie. Udało jej się również przedstawić mechanizmy, dzięki którym dzisiejsi oligarchowie zgromadzili swój majątek.

„Żona oligarchy” znakomicie obrazuje szarzyznę i beznadzieję, jako panuje w położonym na dalekiej Syberii Kirgasku, gdzie, zwłaszcza po upadku komunizmu, nie ma żadnych perspektyw.
 Blundy świetnie zbudowała postaci bohaterów, zarówno tych pierwszo, jak i drugo planowych.  Ich losy i wybory życiowe nie są proste, najbardziej złożony i skomplikowany wydaje się być Paweł i to on na długo zapada w pamięć.

Jednym zdaniem, „Żona oligarchy” zachwyca począwszy od pierwszych zdań, aż po zakończenie, które nikogo nie zawiedzie.

Anna Blundy, brytyjska dziennikarska i pisarka. Urodziła się w Londynie, w 1970 roku. Była moskiewską korespondentką „Timesa”.

„Żona oligarchy”
Anna Blundy
Wydawnictwo Damidos
Katowice, 2012


UWAGA:

Zaglądajcie na portal, gdyż będzie można u nas wygrać tę książkę.

Komentarze (3)

NekropolisQueen (2012-09-14 17:33:01)
:)
Dziewczyny! aktualnie na kanale udziewczyn na YouTube można wygrać tą książkę
sylvana (2012-04-03 23:30:13)
Tytuł zapamiętany,
ja już narobiłam sobie ochoty na przeczytanie  
pscolka (2012-04-03 22:04:11)
.
Aaaaa dużo słyszałam o tej książce. podobno rewelacja. Już sam opis tutaj zachęca. A do tego niedługo będzie można ją wygrać. No nie, po prostu superowo:)
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar