2012-03-07

Pielęgnacja ciała

Jak zapobiec powstawaniu rozstępów

Rozstępy to obecnie problem znacznej większości kobiet. Pojawiają się często już w okresie dojrzewania i towarzyszą nam przez całe życie. Czy możemy skutecznie z nimi walczyć? Co zrobić aby nie dopuścić do ich powstawania?

Główną przyczyną powstawania rozstępów jest mechaniczne uszkodzenie skóry powstające w wyniku nadmiernego rozciągania. Z taką sytuacją najczęściej mamy do czynienia w okresie dojrzewania, w ciąży oraz podczas nagłych wahań wagi. Nasza skóra nie potrafi przystosować się do zmiany objętości ciała i pęka niczym nadmiernie napompowany balon.

Uszkodzenie skóry to dopiero początek długiej drogi jaka dzieli nas od utrwalonych białych rozstępów. Na początku w rance powstaje stan zapalny i zaczyna się proces gojenia. Możemy to zaobserwować w postaci czerwonej, najczęściej pionowej linii, która jaśnieje dopiero po kilku miesiącach. W tym czasie w skórze zachodzą intensywne procesy regeneracyjne.

Jeśli w okresie intensywnej odbudowy dostarczymy skórze wspomagających gojenie substancji mamy dużą szansę na znaczne zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie rozstępów.

Które kosmetyki warto stosować?

Jednym z ciekawszych preparatów jest NEOGLIS Żel redukujący rozstępy. Kosmetyk zawiera peptydy stymulujące produkcję kolagenu i macierzy pozakomórkowej oraz opatentowany lipopeptyd Rigin, który pomaga tworzyć wewnętrzne struktury utrzymujące prawidłową budowę skóry. L-karnityna gwarantuje dodatkowe działanie antycellulitowe.

Innym godnym polecenia kosmetykiem jest Krem na blizny i rozstępy Evolet. Preparat zawiera jedną z najskuteczniejszych substancji przyspieszających regenerację skóry – masę perłową. Dzięki zawartości olejku z nasion dzikiej róży kosmetyk dodatkowo nawilża i ujędrnia. Ma również silne działanie rozjaśniające.

Ostatni preparat to Krem przeciw rozstępom Deborah (http://ciao.pl/deborah-tonic-krem-przeciw-rozstepom-200ml-wyprzedaz-30-p45.html). Kosmetyk zawiera kompleks z Brunatnych Alg Atlantyckich i olej Tamaku. Składniki aktywne stymulują produkcję nowych komórek i włókien, dzięki czemu już po 3 tygodniach kuracji możemy zaobserwować nawet 44% wzrost elastyczności skóry!

Całą gamę kosmetyków likwidujących rozstępy znajdziesz TUTAJ w ciao.pl

 cialo.pl - drogeria internetowa
Anna Wydra
mgr kosmetolog
ekspert drogerii internetowej ciao.pl

www.ciao.pl

Komentarze (3)

sylvana (2012-03-08 18:11:50)
Może być ciekawe,
skuteczne połączenie pielęgnacji i ... kajdanek np.  
cyruleczka (2012-03-08 09:22:18)
a ja je zaakceptowałam
-są i postanowiłam się nimi aż tak nie przejmować (czy pomogło?, no pewnie, że tak).
wodniczka (2012-03-07 23:35:37)
Jak zapobiec powstawaniu rozstępów
Szczególnie przydatne informacje, warto byłoby się wzić za siebie zwłaszcza że wiem jakie kosmetyki stosować..
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar