Konkursy/

2012-03-05

Desery

Tego pragną kobiety czyli karmelowa przyjemność nie tylko od święta

Tagi: deser
„Czego pragną kobiety?”  - to pytanie, towarzyszy panom nie tylko 8 marca. I choć ile kobiet, tyle odpowiedzi, to można pokusić się o scenariusz, który zostanie przyjęty z uznaniem i smakiem przez wszystkie panie.
Słodycze i kwiaty
Taki duet, to najczęściej wybierana niespodzianka. – Ma to swoje głębokie uzasadnienie – mówi antropolog Marta Milewska - W czasach starożytnych kwiaty i płody ziemi były składane bogom na ofiarę jako wyraz czci. Mężczyzna, wręczający bukiet kwiatów, daje zatem wyraz swojego szacunku i uznaje poniekąd wyższość kobiecej natury. Podobnie zamierzchłe korzenie ma kobiece upodobanie do słodyczy. Mężczyźni - czyli ci,  którzy polowali -  wykazywali się większym apetytem na mięso; zaś kobiety, trudniące się zbieractwem,  były bardziej wyczulone na słodkie smaki. Stąd do dziś słodkie przekąski sprawiają panią znacznie więcej przyjemności – tłumaczy Marta Milewska.

Pyszny pretekst do rozmowy
Nie chodzi też tylko o to, by poprostu ofiarować słodki upominek. Taki prezent to również doskonały pretekst do rozmowy: - Na nic zda się jakikolwiek niespodzianka, jeżeli nie pokażemy obdarowanej osobie, jak bardzo nam na niej zależy –potwierdza psycholog Agnieszka Ratajczak-Niedorys. – Kobiety często narzekają, że ich partnerzy nie wykazują zainteresowania, tym co mają im do powiedzenia. W Dzień Kobiet powinno się zarezerwować dla pań znacznie  więcej czasu niż tylko chwilę  na wręczenie upominku.

Pyszne ciasto, które z powodzeniem można podzielić, będzie więc dobrym wstępem do spotkania z kimś, na kim nam naprawdę zależy.

Świeże, karmelowe, kobiece
Jeśli chcemy zaskoczyć kogoś kuszącym deserem, lecz wątpimy w swoje zdolności kulinarne, warto sięgnąć po gotowe ciasta. Należy jednak wybrać takie, którewypiekane są według tradycyjnej receptury i nie zawierają konserwantów, ani sztucznych aromatów. W tym celu najlepiej udać się do sprawdzonej cukierni lub spróbować Ciast Świeżych Dan Cake: - Ciasto karmeloweto wypiek z nowej kolekcji Ciast Świeżych, które w zupełności pobawione są substancji konserwujących. Ciasta te przygotowywane są na bazie jedynie naturalnych składników, przez co mają znacznie krótszy czas przydatności do spożycia. – tłumaczy Marta Wasilewska z Dan Cake–Ciasto karmelowe jest zatem doskonałą propozycją dla osób, które cenią świeże wypieki, ale nie zawsze mają czas i chęć by zabrać się za  pieczenie.

Dzień Kobiet… dla kobiet
Ciasto karmelowe Dan Cake kusi jednak nie tylko świeżością, ale także apetycznym wyglądem. Złocistobrązowy, delikatny biszkopt, przetkany smakiem naturalnego karmelu to niezwykle elegancki deser.  –Wygląd naszych ciast to najlepszy dowód na ich świeżość i naturalność, dlatego nasze nowe produkty pakujemy w przeźroczystą, hermetyczną folię, co pozwala od razu docenić ich  jakość – tłumaczy Marta Wasilewska.

Karmelowy biszkopt sprawdzi się zatem jako pyszny deser na Dzień Kobiet, ale także jako smaczny pomysł na udane popołudnie w towarzystwie przyjaciółek. Dzień Kobiet to przecież święto kobiet, więc warto spędzić go tak, jak lubi spędzać popołudnie chyba każda z nas: w otoczeniu bliskich osób, na ciekawej rozmowie, przy kawałku pysznego, świeżego ciasta.
 

Komentarze (1)

sylvana (2012-03-05 21:59:12)
Szczęściary...
co mogą sobie pozwolić  mi nie wolno,ale luzik  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar