2012-02-27

Dodatki

Kapelusze na sezon wiosna- lato 2012

Czas przygotować się do nadchodzącego sezonu! Projektanci już dawno zdradzili swoje wakacyjne plany i pokazali kolekcje. Nas nauczyli trendów w kolorach i fasonach akcesoriów. Podpatrzmy więc kapeluszowe inspiracje na wiosnę i lato 2012 roku.

Nasze ukochane nakrycie głowy pojawiło się na pokazach takich domów mody jak DKNY, DSquared2, Moschino, Balenciaga czy Dolce&Gabbana. Kapelusze nadal są bardzo wyrazistym dodatkiem do kolekcji odzieżowych. Z powodzeniem można również określić główne kapeluszowe nurty ;)

Pierwszy z nich, reprezentowany głównie przez DSquared2, Just Cavalli i Moschino, zdaje się zupełnie nie odróżniać jesiennego od letniego nakrycia głowy. Projektanci, zarówno w kolorze, surowcu i fasonie stawiają na klasyczne filcowe fedory, takie jak model INDY z kolekcji HatHat.

Georgio Armani, Dior i Jil Sander oddają modę w ręce klasycznej elegancji. DKNY tworzy natomiast z kapelusza z dużym rondem, monochromatyczną całość z resztą ubioru.

Projektanci, którzy zaproponowali typowo letnie nakrycia głowy, raczej nie zdecydowali się na powszechne tą porą słomiane kapelusze. Lekkość została wyrażona modnymi pastelami (John Gilliano), bielą (Dior, Armani). Klasyczną panamę mogliśmy zaobserwować u Antonio Marrasa. Kapelusz typu trilby zaproponował natomiast duet DSquared2.

Inaczej będzie jednak na plaży, gdzie w duecie z bikini znakomicie będzie wyglądać tylko ogromne rondo kapelusza słomkowego – jak BB z kolekcji HatHat.


 

Galeria zdjęć:

Komentarze (0)

Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar