Konkursy/

2012-01-12

Napoje

Ciepło kawowego aromatu w kilku odsłonach

Tagi: napoje, kawa
W zimowe popołudnia filiżanka kawy przyjemnie rozgrzewa  i pobudza do działania, dlatego sięgamy po nią chętniej i częściej. Chociaż klasyczny aromat małej czarnej jest ponadczasowy, warto czasem urozmaicić kawowy rytuał o nowe smaki.  Le Origini Brasil, Intermezzo lub Espresso Casa to kawy przygotowane z myślą o miłośnikach głębokiego aromatu we włoskim stylu. Z wachlarza produktów Segafredo Zanetti wybierać mogą zarówno miłośnicy mieszanek klasycznych, jak i smakowych.

Miodowe nuty
Niektórzy uważają, że dodanie do kawy odrobiny delikatnego miodu, podkreśla jaj walory. Ciepły, nieco korzenny aromat wzbogaca wiele zimowych przekąsek i napojów. Wpisująca się w ten bukiet filiżanka małej czarnej może więc być interesującą propozycją na chłodne popołudnia. Dla miłośników słodkawo – rozgrzewających akcentów powstała Le Origini Brasil – kawa o subtelnej, miodowej nucie smakowej. Mieszankę tworzą odpowiednio wyselekcjonowane ziarna Arabiki i Robusty, które poddano specjalnemu procesowi palenia. Dzięki temu zyskały one charakterystyczny, miodowy aromat.

Klasyka w dwóch wariantach
Wybór mają również zwolennicy tradycyjnego, niezmiennego smaku. Segafredo Zanetti ma w swej ofercie dwie propozycje na przygotowanie zróżnicowanych wersji czarnego, dodającego energii napoju.

Kawę Espresso Casa wyróżnia intensywny bukiet smakowy, powstający w wyniku wydłużonego procesu palenia. Likwiduje on kwasowość, podkreślając jednocześnie nutę goryczki. Większa zawartość Robusty podwyższa poziom kofeiny i powoduje, że w filiżance tworzy się charakterystyczna dla włoskiego espresso kremowa pianka.

Z kolei Intermezzo to sposób na łagodne pobudzenie zmysłów i ciała, niezależnie od pory dnia. Kompozycja łączy w sobie delikatność pełnię smaku. Chociaż zawiera mniej kofeiny, również nadaje się do przyrządzania tradycyjnego espresso. Ponieważ jest krócej palona, jej walory docenią szczególnie miłośnicy zrównoważonych akcentów smakowych.

Wszystkie kawy pochodzą z własnych plantacji Sagafredo Zanetti położnych w Brazylii, Kostaryce, Hondurasie, Indonezji, Wietnamie i na Hawajach. Kontrola całego procesu produkcji sprawia, że za każdym razem otrzymywana jest ta sama, wysokiej jakości mieszanka.

Komentarze (4)

pscolka (2012-01-14 20:15:29)
Nie lubię kawy....
pupik (2012-01-13 19:17:38)
mniam :)
Właśnie piję sobie kawkę, zwykłą, rozpuszczalną z mlekiem, ale propozycje z  Segafredo Zanetti kuszą, nie powiem
cyruleczka (2012-01-13 09:56:35)
*-*-*-*-*-*-*
może spróbuję - bo mnie zainteresowało bardzo - dodać do kawy nieco miodu
sylvana (2012-01-13 08:45:49)
Brzmi zachęcająco :)))
 
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar