Diky

2011-12-14

DEKORACJA WNĘTRZ

Bombka Decoupage – Krok Po Kroku

 Oprócz pięknych ozdób świątecznych dostępnych w sklepach , można zrobić dekoracje samemu moja propozycja dla Was to bombka decoupage.


Krok pierwszy – Materiały potrzebne do zrobienia bombki
- plastikowa kula ( dostępna w empiku lub sklepach z akcesoriami dla plastyków oraz na allegro )
- papierowa serwetka z motywem świątecznym lub innym wybór zostawiam waszej wyobrazni
-klej do decoupage dostępny w miejscach wypisanych powyżej , nożyczki, brokat ( nie koniecznie ) –
- biała farba akrylowa , klej do materiału , wstążka , miękki pędzel , gąbka ( zmywak przecięta na pół )


Krok Drugi
Wycinamy z papierowej serwetki motyw , jeżeli do koła motywu serwetka jest w kolorze białym nie musimy wycinać zbyt dokładnie , ale jeżeli jest kolorowa musimy wyciąć dokładnie .Wycięty motyw rozwarstwiamy tak żeby zostałan nam tylko jedna warstwa ta z motywem ,motyw przyklejamy po wewnętrznej stronie bombki , motywem do przodu . Bombka składa się z dwóch połówek , więc motywy muszą być dwa, po naklejeniu motywu ( róbcie to ostrożnie z dość dużą ilością kleju , ale uważajcie żeby nie podrzeć serwetki , smarujemy całą bombkę od środka klejem po motywie też , i prószymy brokatem , pozostawiamy do wyschnięcia . 
 

Krok Trzeci
Jeżeli bombka jest już zupełnie sucha , gąbką tapujemy tzn. delikatnie uderzamy ( nie malujemy  farbą) tylko maczamy gąbkę w farbie i lekko uderzamy , tak aby nie zostały prześwitujące miejsca , motyw oczywiście tez pokrywamy farbą , pozostawiamy do wyschnięcia .Krok Czwarty

Po wychnięciu farby składamy nasze dwie połówki , zwróćcie uwagę aby złożyc tak bombkę żeby motyw był dobrze ułożony tzn. nie do góry nogami , gdyby bombka nie chciała się złożyć oznacza to że w rowkach na łączeniu jest zbyt dużo farby , wtedy należy ją wyskrobać z rowków , tak żeby nie naruszyć motywu  ani farby w bombce .Gdy już ją zamkniemy , trzymając w ręku bombkę do koła smarujemy klejem do materiału , klej nakładamy w miejscu łączenia naszych dwóch połówek  przykładamy wstążkę w ten sam sposób do koła bombki ,w miejscu gdzie jest uchwyt do przeciągnięcia wstążki nacinamy wstążeczkę którą obklejamy bombkę do koła i przyklejamy rozcięte dwie części po bokach uchwytu ( ale jak najbliżej go ). W miejscu gdzie znajduję się zaczep na wstążkę do przeciągnięcia przez dziurkę , przeciągamy drugi kawałek wstążki ( długość jaką uważacie ). Robimy kokardkę i przyklejamy z przodu zasłaniając między innymi uchwyt  na wstążkę do przywieszenia . Mam nadzieję że robienie własnych ozdób samemu lub rodzinnie przyniesie Wam wiele radości i satysfakcji , dziękuje za miłe komentarze i pozdrawiam Was serdecznie:)
 

Autor: Aleksandra Śmigaj - Kwitkiewicz

Nie przegap szansy otrzymania cennych rad dotyczących wnętrz na naszym FORUM, Pani Aleksandra udziela tam porad.

Komentarze (5)

Ola Śmigaj-Kwitkiewicz (2011-12-15 09:06:52)
Zielo.Lu
A może warto znaleść chwilę czasu , naprawdę na zrobienie bombki nie potrzeba wiele czasu :) a naprawde warto zachęcam
Zieloa.Lu (2011-12-14 20:29:23)
:)
Uwielbiam decoupage, jest piękny. Sama niestety mam dwie lewe rączki ;D A raczej - może lewe rączki stałyby się prawe, gdyby miały chwilę czasu...
Ola Śmigaj-Kwitkiewicz (2011-12-14 13:29:26)
dziękuję
Dziękuje Wam za wszystkie przemiłe słowa :) Również Wam życzę Zdrowych i Wesołych Świąt !!!
sylvana (2011-12-14 13:26:12)
Nie przegapię,bo to cała przyjemność po mojej stronie.z obcowania ze sztuką przez wielkie ''S''
Wesołych Świąt również życzę 
NekropolisQueen (2011-12-14 13:12:48)
piękności:)
Pani Aleksandro ta Bombka Decoupage jest przecudowna Uwielbiam takie rzeczy, wiem, że wymagają one troszkę pracy, ale efekt jest naprawdę niesamowity i oryginalny. Dziękuję bardzo za tą poradę krok po kroku, jak stworzyć samodzielnie to cudeńko WESOŁYCH ŚWIĄT!!!  
Copyright by Daniel Feist & Bartek Kozar